Naga Marketslogo ursusZgodnie z najnowszymi doniesieniami konsorcjum Ursusa wygrało ogromny przetarg na zamówienie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Obejmuje ono opracowanie i stworzenie ponad tysiąca autobusów elektrycznych. Wartość przetargu wyniosła ponad 3 miliardy złotych.


Zobacz również: Trakcja – duża strata i plan emisji akcji, notowania nurkują o niemal 30%

Ursus ma czas do końca 2023 roku

Zgodnie z informacją z NCBiR oferta Konsorcjum, w skład którego wchodzi m.in. Ursus oraz jego spółka zależna Ursus Bus okazała się najkorzystniejsza. Spółka wygrała przetarg na opracowanie i dostawę typoszeregu innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego”.

Oferta Konsorcjum obejmuje realizację zamówienia, za łączną sumę cen za Fazę B+R oraz Fazę Wdrożeniową 3.119.959.500 zł brutto (2.536.550.000 zł netto) – napisano w komunikacie.

Kurs Ursusa odnotowuje dziś potężny wzrost o ponad 30%, odbijając się z okolic psychologicznego poziomu 1.00 zł do poziomu 1.40 zł. Pomimo ogromnej świecy wzrostowej, od kwietnia 2018 roku trend na Ursusie pozostaje spadkowy. Przed kupującymi ważny test oporu wyznaczonego przez górne ograniczenie kanału spadkowego. W przypadku jego przebicia cena może dotrzeć do lipcowego szczytu w okolicach 2.80 zł.

Gigantyczne wzrosty na Ursusie. Powodem wygrany przetarg o wartości 3 mld zł
xStation XTB

Spośród złożonych w postępowaniu ofert odrzucono ofertę Konsorcjum, którego liderem jest AUTOSAN Sp. z o.o., a także ofertę złożoną przez Politechnikę Śląską, z powodu niespełnienia przez te oferty warunków zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. 
Kolejnym etapem formalnym przed przystąpieniem do realizacji zamówienia jest zawarcie przez NCBiR umowy z wykonawcą , który przedstawił najkorzystniejszą ofertę
– dodano.

Zobacz również: CCC warte zakupu… ale jeszcze nie teraz

Zamówienie publiczne stworzone z inicjatywy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju to odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez polskie miasta zainteresowane rozwojem ekologicznego transportu miejskiego. Celem jest zakup i zasilenie floty kilkudziesięciu polskich miast nawet ponad 1000 autobusów nowej generacji. Zamówienie dotyczyło zarówno opracowania projektu, jak i jego realizacji oraz wdrożenia. Wszystkie fazy projektu powinny zostać zrealizowane do 31 grudnia 2023 roku – napisano na stronie NCBiR.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here