Naga MarketsBitmain, chiński producent koparek kryptowalutowych, osiągnął interesujący punkt na swojej drodze do wejścia na giełdę (IPO). Chociaż nie wiele było słychać na ten temat od czasu, gdy firma złożyła wniosek o debiut na parkiecie w Hongkongu we wrześniu, to wiele wskazuje na to, że firma zatrudniła nowego prezesa, a dwóch założycieli pełnić będzie funkcje pomocnicze.


Nowy prezes będzie miał ciężki orzech do zgryzienia

Tak wynika z informacji przekazanych przez portal SCMP, który – powołując się na dwa niezależne źródła – podał, że Wang Haichao, dyrektor ds. inżynierii produktowej w Bitmain, przejął obowiązki CEO w związku z okresem przejściowym, który rozpoczął się w grudniu. Założyciele przedsiębiorstwa Wu Jihan i Zhan Ketuan będą współprzewodniczącymi z Wang określanymi jako “potencjalny następca”.

W publikacji stwierdzono, że nie jest jasne, kiedy zostanie powołany nowy dyrektor generalny, ani też, czy dojdzie do powołania spoza firmy. Bitmain odmówił komentarza do najnowszych doniesień medialnych.

Firma, która jeszcze niedawno została wyceniona na 15 miliardów dolarów, utknęła w martwym punkcie jeżeli chodzi o dalsze działania w związku z wnioskiem w sprawie IPO. Dokument ten otworzył skarbiec informacji finansowych dotyczących firmy, która według szacunków ma dostarczać około trzech czwartych światowych maszyn kryptograficznych.

Rzeczywiście, wniosek dotyczący IPO firmy Bitmain pokazał znaczny i stabilny wzrost przychodów. W 2017 r. firma wygenerowała ponad 2,5 mld USD przychodów brutto, co stanowi niemal dziesięciokrotny skok w stosunku do 278 mln USD, z 2016 r., podczas gdy sprzedaż w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ubiegłego roku przekroczyła 2,8 mld USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Druga połowa roku odwróciła koniunkturę rynkową?

Jednakże, we wniosku zabrakło liczbowych za III kwartał 2018 r., a od września cena Bitcoina i innych kryptowalut nadal gwałtownie spadała, co zmniejszyło atrakcyjność zakupu maszyn górniczych i z całą pewnością negatywnie odbiło się na wynikach Bitmain. Zgodnie z szacunkami, spółka prawdopodobnie poniosła stratę w wysokości około 400 mln USD w trzecim kwartale. Sytuacja musiała być jeszcze trudniejsza w czwartym kwartale, ponieważ ceny cyfrowych aktywów spadły tak nisko, że firmy wydobywcze w Chinach miały masowo wyprzedawać maszyny, ponieważ koszt energii elektrycznej dla kopalni był wyższy niż prowizja za wydobycie.

Bitmain zdywersyfikował swoją działalność poza usługi górnicze, skupiając się na rozwoju Bitcoin Cash. Cena BCH wynosi obecnie ponad 150 dolarów, co oznacza znaczny spadek z około 2 500 dolarów notowanych rok temu. To nie wróży dobrze inwestycji Bitmaina w kryptowaluty i prawdopodobnie wyjaśnia, dlaczego firma dokonała zwolnień, podobnie jak inni w przestrzeni kryptograficznej.

Walka Bitmaina nie jest bezprecedensowa. Tylko w tym tygodniu jego najbliższy rywal – Canaan – który również był związany z ofertą IPO pozwolił na wygaśnięcie swojego wniosku, w związku z dynamicznym spadkiem cen na rynku kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here