Naga MarketsGórnik wydobywający Bitcoin BTCJeden z największych na świecie twórców sprzętu do kopania kryptowalut, Bitmain, najprawdopodobniej nie zadebiutuje na hongkońskiej giełdzie. Jak wynika bowiem z najnowszych informacji HKEX, wniosek o przeprowadzenie oferty publicznej wygasł z dniem 26 marca 2019 roku.


Aplikacja Bitmain „niekatywna” i przeniesiona do wygaszonych

Bitmain składał aplikację dotyczącą potencjalnego debiutu giełdowego 26 września ubiegłego roku. Jako, że podmiot nie podjął jednak dalszych kroków związanych z finalizacją procesu, po upływie 6 miesięcy wniosek uzyskał status nieaktywnego i stracił ważność.

Zgodnie z zasadami stosowanymi przez giełdę HKEX, “ostatni okres finansowy zgłoszony przez sprawozdawczych dla nowego wnioskodawcy nie może zakończyć się później niż sześć miesięcy od daty dokumentów związanych z dopuszczeniem do obrotu”. Jednakże ostatnie publiczne zgłoszenie z Bitmain obejmuje okres kończący się 30 czerwca 2018 roku, czyli prawie dziewięć miesięcy temu.

W swoim czasie wniosek przyciągnął sporą uwagę mediów oraz społeczności kryptowalutowej, pokazują ogromne przychody producenta koparek kryptowalutowych, które tylko w pierwszej połowie 2018 roku miały wynieść prawie miliard dolarów.

Zobacz również: Największy producent koparek kryptowalutowych zwolni do 70% osób, prezes odchodzi?

Problemy giganta rynku kryptowalutowego?

O potencjalnych problemach Bitmain, mówiło się od początku roku. W celu rozwiązania niejasnej sytuacji dotyczącej IPO, chiński producent koparek zdecydował się zatrudnić nowego prezesa – firma wyceniana w szczytowym momencie na niemal 15 miliardów dolarów utknęła w miejscu, ciężko odczuwając spadek zainteresowania wydobyciem cyfrowych aktywów oraz związanej z tym zyskowności.

W połowie lutego instytucja zaprezentowała aktualizację wyników finansowych, z której wynika, że w trzecim kwartale ubiegłego roku straciła około 500 milionów dolarów. Wiele wskazuje więc na to, że obecny moment nie był najkorzystniejszym do kontynuowania starań związanych z debiutem na jednej z największych giełd w tej części świata.

Bitmain odpowiada – wznowimy aplikację w najbliższej przyszłości

Na blogu przedsiębiorstwa szybko pojawiła się odpowiedź na aktualizację statustu wniosku dotyczącego IPO. Giełda przyznaje, że rynek kryptowalut jest nadal relatywnie młody, w związku z czym odpowiedni czas na debiut geiłdowy jeszcze nadejdzie. Proces składania aplikacji zwiększył jednak transparentność producena koparek, pokazując klientom oraz partnerom dokładny przegląd sytuacji finansowej podmiotu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here