Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Prawdopodobnie większość z Was już nie interesuje się zabawkami. Na pewno nie takimi, jakie można dostać w Toys’R’Us. Ten prawdziwy gigant branży rozrywkowej może niedługo przestać istnieć. A to wszystko przez zadłużenie, które sięga 400 mln USD. 


Toys’R’Us nigdy nie przeprowadziło IPO. Jest prywatną firmą, która wyemitowała sporo obligacji korporacyjnych, które teraz są silnie wyprzedawane. W ciągu ostatnich dwóch tygodni ich cena spadła z $97 do $22.

Powodem nie jest z pewnością mniejszy popyt na zabawki. Wydaje się nawet, że dzieci w dzisiejszych czasach bawią się więcej niż my! Sęk w tym, że zabawa dzisiejszych dzieci przybrała inne formy.

Z ciężkim okresem zmaga się znana na całym świecie firma produkująca Lego. Sytuacja jest na tyle zła, że zarząd firmy musiał zwolnić 1400 pracowników. W świecie smartfonów i ekranów LCD nawet Barbie ciężko utrzymać popularność. Blondwłosa lalka Mattela traci na popularności… przynajmniej w Google Trends:

W cyfrowym świecie jedne okazje zanikają, inne pojawiają się pod samym nosem. Branża rozrywkowa warta w 2007 roku około $9,5 mld w drugim kwartale tego roku przekroczyła monstrualne 108 mld USD! Wyceny spółek produkujących gry komputerowe czy narzędzia potrzebne do ich obsługi wciąż rosną. Stworzony przez eToro fundusz InTheGame w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zyskał ponad 54%! A to wszystko dzięki odpowiedniemu doborowi spółek i dywersyfikacji.

Z tego miejsca chciałbym zaprosić czytelników Comparic do wzięcia udziału w darmowym spotkaniu online. Nasz webinar prowadzić będzie starszy analityk eToro Matthew Newton. Omówi on trzy najbardziej popularne fundusze na naszej platformie i odpowie na pytania uczestników. Rejestracja dostępna jest pod linkiem.

Co jeszcze?

Kolejny, silny huragan zbliża się do Karaibów. Maria, której siła określana była piątą kategorią dosłownie przeorała Dominikę. Jose najprawdopodobniej utrzyma się nad Oceanem nie wyrządzając nikomu krzywdy. Rynki jednak skupiają się na burzy innego typu.

Podłącz się do trendu z nowymi funduszami eToro

Trump już niedługo pojawi się na swoim pierwszym zgromadzeniu narodów ONZ. Oczekuje się, że prezydent USA będzie próbował lobbować za połączeniem sił przeciwko Iranowi i Korei Północnej. Na tym samym spotkaniu pojawi się również Theresa May wraz z Borisem Johnsonem. May z pewnością nie odpuści tej okazji by pokazać wszystkim, że wie jak rządzi się Wielką Brytanią.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here