Naga MarketsGiełdy w USA i UK zamknięte. Uważaj na długi weekend na rynkachW poniedziałek, 25 maja 2020 roku, Stany Zjednoczone obchodzą Dzień Pamięci, w Wielkiej Brytanii przypada natomiast jedno z corocznych świąt bankowych. W związku z tym, Amerykanie i Brytyjczycy cieszą się długim weekendem, a rynki finansowe będą pozbawione płynności z giełd w Nowym Jorku oraz Londynie. W związku z tym zmianie ulec mogą harmonogramy i zasady notowań instrumentów opartych o rynki bazowe.

  • USA obchodzi dzień pamięci poległych żołnierzy
  • W Wielkiej Brytanii miejsce ma jedno z corocznych świąt bankowych
  • NYSE i LSE będą zamknięte w poniedziałek, a wiele instrumentów finansowych może w związku z tym być nienotowanych

Z informacji udzielanych przez brokerów i domy maklerskie wynika, że w związku z poniedziałkowymi świętami zmienione zostaną godziny i warunki handlowe dla głównych aktywów rynku towarowego (w tym cukru, pszenicy, kakao, miedzi, itd.), głównych indeksów giełdowych oraz metali szlachetnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Memorial Day – Amerykanie oddają hołd poległym żołnierzom

Amerykański Dzień Pamięci (z ang. Memorial Day), jest to święto państwowe obchodzone w ostatni poniedziałek maja, upamiętniające wszystkich tych mieszkańców USA, którzy zginęli w trakcie sprawowania służby wojskowej. Obchody nabrały mocy prawnej, aby oddać hołdy żołnierzom Unii biorącym udział w amerykańskiej wojnie domowej (secesyjnej).

Dla Amerykanów data ta jest również nieoficjalnym startem letniego sezonu wakacji. Wiele osób odwiedza groby oraz pomniki, aby uczcić pamięć wszystkich tych, którzy polegli w służbie dla kraju. W związku z tym wszystkie instytucje publiczne, ale również prywatne przedsiębiorstwa są w ten dzień zamknięte – nie funkcjonują giełdy oraz oddziały banków, przez co na rynku zabraknie dzisiaj tak niezbędnej płynności z Nowego Jorku i innych ośrodków handlowych.

W USA w poniedziałek obchodzony będzie Dzień Pamięci i rynki będą zamknięte. W kolejnych dniach uwaga skupi się na regionalnych wskaźnikach koniunktury z najważniejszym Chicago PMI (pt). Raporty pozwolą ocenić tempo z jakim działalność gospodarcza odbudowuje się po przestoju – komentował Konrad Białas z TMS Brokers.

Bank holiday w Wielkiej Brytanii

Jeżeli chodzi o Wielką Brytanię to wiosenne święto bankowe (z ang. Bank Holiday) jest dniem wolnym od pracy, dotyczącym pracowników sektora finansowego. Chociaż formalnie nie ma prawa stanowiącego o dniach wolnych w pozostałych branżach, większość Wyspiarzy cieszy się jednak wtedy z długiego weekendu.

Co ciekawe jeszcze do 1834 w Anglii takich „świąt” było około 33 – obecnie liczbę zredukowano do czterech. Spring Bank Holiday obchodzone są we wszystkich państwach wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa.

W związku ze świętem bankowym londyńska giełda nie prowadzi notowań. Kolejny taki dzień wolny zaplanowany jest na 31 sierpnia 2020 roku.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrategia PSV: Rynek stale przy górnych ograniczeniach H1/H4. DAX bez sygnału
Następny artykułKurs franka CHF/PLN będzie niżej? Dobry sentyment na polskim złotym
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here