Naga MarketsPo serii mocnych spadków na głównych światowych parkietach, dla których inwestorzy znajdowali różne preteksty, od obaw o Grecję po taniejącą ropę, ostatnie dni przynoszą pewna poprawę nastrojów, co może być wstępem do wygenerowania wzrostowego odbicia. Podobne sygnały dostrzegalne są również na wykresach.

Kontrakt na Nikkei225 (instrument JP225 na platformie Admiral Markets) – po 2,5 tygodnia spadków przecena wyhamowała. Inwestorzy zaczęli wykorzystywać poziomy poniżej 14670 pkt. do zamykania krótkich pozycji i podbierania długich. Nie jest to miejsce przypadkowe. Strefa 14661-14605 pkt. to strefa popytowa, gdzie wsparcia tworzy lokalny dołek z sierpnia, szczyt z kwietnia br. i linia łącząca z czerwca 2013 roku i kwietnia br. Na wykresie dziennym powstały trzy popytowe świece z długimi dolnymi cieniami, które w zestawieniu z wyprzedaniem, mogą być wstępem do wzrostowego odbicia. Zasięg potencjalnego odreagowania wyznacza najbliższy opór. Jest nim poziom 15145 pkt. Tworzy go 38,2% zniesienie wcześniejszych spadków.

[JP225]Daily
Nikkei225

Kontrakt na S&P500 (instrument SP500 na platformie Admiral Markets) – przecena sprowadziła kurs w pobliże wsparć, jakie na 1809,7 pkt. tworzy dołek z kwietnia br., na 1802 pkt. długoterminowa linia trendu wzrostowego oraz okrągły poziom 1800 pkt. Wzrostowe odbicie w tym przypadku już się rozpoczęło, po tym jak w środę i czwartek zostały wykreślone dwie popytowe świece, których znaczenie następnie zostało podkreślone przez rysującą się dziś białą świecę. Pierwszym celem dla byków, a jednocześnie sprawdzianem ich siły, będzie strefa 1895-1896,5 pkt. Tworzy ją sierpniowy dołek i 38,2% zniesienie spadków.

[SP500]Daily
S&P500

Kontrakt na FTSE100 (instrument FTSE100 na platformie Admiral Markets) – sytuacja na kontrakcie terminowym na brytyjski indeks FTSE100 jest bardzo podobna jak na innych rynkach. Najpierw mieliśmy bardzo silne spadki i wsparcia łamiące się jak zapałki, co następnie doprowadziło do sporego wyprzedania. Wczoraj została wykreślona popytowa świeca na wykresie dziennym. Dziś natomiast ta popytowa świeca jest potwierdzona przez świecę o białym korpusie. Rozpoczęło się więc wzrostowe odbicie. Jego maksymalny zasięg określa bariera podażowa tworzona przez 38,2% zniesienie spadków oraz dołek z grudnia 2013 roku. Mając jednak na uwadze jak mocne były spadki można mieć uzasadnione wątpliwości, czy rynek tam zdoła dotrzeć.

[FTSE100]Daily
FTSE100
Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl.

Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here