Naga MarketsJak przeczytamy w najnowszym raporcie serwisu CryptoCompare, gdzie możemy znaleźć m.in. informacje na temat projektów krypto, podobnie jak na Coinmarketcap czy Coinpaprika, giełdy o nienajlepszej reputacji nadal dominują na rynku pod względem wolumenu handlowanych na nich aktywów.


Giełdy kategorii D-F generują 64% wolumenu

Nie zmienia tego fakt, iż cieszące się dobrą reputacją giełdy Binance i Coinbase zwiększyły w tym roku swój udział w rynku. Istnieje nadal dość spora grupa inwestorów, która wybiera handel za pomocą bardziej ryzykownych platform. Pocieszającym może być jednak fakt, że najsolidniejsze giełdy kryptowalut z rankingiem AA od czerwca 2019 zwiększyły swoje obroty o 29%.

Nie mniej jednak giełdy ze słabymi ratingami w przedziale D-F miały udział wynoszący aż 64% w ogólnym wolumenie, czyli zrealizowane zostały na nich transakcje o wartości ok. 316 mld USD. Giełdy o słabej reputacji dominują nie tylko w zakresie obrotów, lecz także pod względem średnich wielkości transakcji, które na takich platformach jak LBank, Coinsbit czy CoinBene wynosiły odpowiednio 3,7; 1,6 i 1,1 BTC.

Co przyciąga inwestorów do giełd o słabej reputacji?

Tym co przyciąga użytkowników do tego rodzaju giełd są mniej surowe regulacje, przez co bardziej sprzyjają one praktykom prania brudnych pieniędzy czy zacierania źródła środków pochodzących z nielegalnej działalności. W przypadku LBank, giełdy posiadającej ranking D, średnia wielkość transakcji była aż 15 razy większa niż na Coinbase z rankingiem AA.

W kontekście wspomnianego raportu wypowiedział się CEO CryptoCompare, Charles Hayter wskazując, że branża potrzebuje solidnych danych. Zaś fakt, iż większa część obrotów na rynku kryptowalut odbywa się za pośrednictwem małych, niezweryfikowanych i słabo rozwiniętych giełd wskazuje, iż potrzeba większej ilości regulacji.

Zobacz również: 8 tys. USD – tyle kosztuje podrobienie wolumenu giełdy kryptowalut

Pozytywnym akcentem w raporcie CryptoCompare jest wzrost popularności produktu inwestycyjnego oferowanego przez renomowaną spółkę Grayscale, specjalizującą się w oferowaniu wysokiej jakości produktów inwestycyjnych opartych na kryptowalutach. Obroty w ramach najpopularniejszego instrumentu Grayscale – Bitcoin trust, wzrosły o 6% miesiąc do miesiąca i w lipcu wyniosły prawie 2 mld USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here