Naga MarketsNapis Cryptocurrency Excchange (Giełda Kryptowalut) a nad nim logo Bitcoin w kółkuDo końca roku pozostały 2 miesiące. Przez ostatnie 10 miesięcy rynek kryptowalut zniżkuje, co jednak nie przekłada się aż tak bardzo na przychody giełd kryptowalutowych, które odnotowują znaczne zyski.


Giełdy krypto z dużymi przychodami

Szacuje się, że największa giełda kryptowalut Coinbase ma do końca roku osiągnąć przychód na poziomie 1,3 mld dolarów. Z kolei giełda Binance, na której można handlować cyfrowymi aktywami zanotowała w styczniu rekordowy zysk w wysokości 200 milionów dolarów, który bliski był temu jaki odnotowała największa niemiecka instytucja finansowa – Detusche Bank.

Nieco mniej, bowiem po 100 mln dolarów zysku odnotowały na początku roku dwie największe giełdy Korei Południowej, a mianowicie Upbit i Bithumb. Kwoty te pochodziły głównie z opłat za transakcję i prowizję od wypłat.

Z kolei według naukowca z Yoojjin Investment, giełda Bithumb na początku roku generowała 2,5 mld dolarów dziennego przychodu. Kwota ta wynika z funduszy użytkowników aktywnie handlujących na platformie w wysokości 2,5 mld USD oraz średniej opłaty na transakcję, która opiewa na 1%.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Skąd wciąż tak duże kwoty?

Powyżej mowa była głównie o pierwszych miesiącach tego roku. Jeśli chodzi o Koreę Południową, eksperci przewidują, że z uwagi na panującą bessę oraz spadek zaufania do giełd wiążący się z dwoma naruszeniami bezpieczeństwa w Bithumb, miesięczne przychody tamtejszych giełd mogły się obniżyć ze 100 milionów USD do około 60-70 mln dolarów. To jednak wiąż znaczne kwoty.

Zdecydowana większość przychodów przynoszonych przez giełdy kryptowalut jest generowana poprzez opłaty za transakcję kupna i sprzedaży, a także zlecenia wypłaty. 

W związku z tym główne giełdy krypto koncentrują swoje przychody na podstawowym modelu biznesowym umożliwiającym transakcje na kryptowalutach przy niewielkich opłatach.

Zobacz też: CEO JPMorgan: “Bitcoin g**no mnie obchodzi!”

W ciągu ostatnich jedenastu miesięcy wolumen rynku giełd krypto, który plasował się na poziomie około 20 miliardów dolarów, zmniejszyła się niemal o połowę. Wolumen Bitcoina, dominującej kryptowaluty na rynku, spadł z prawie 8 miliardów do 3,5 miliarda USD. Mimo to, dzienny wolumen obrotu giełdowego rynku kryptowalut wielkości 10 miliardów dolarów jest wystarczająco istotny, by giełdy generowały duże przychody.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here