Naga Markets

Flaga IndiiIndyjskie giełdy kryptowalut domagają się od banku centralnego tego kraju jasnych wytycznych dotyczących opodatkowania.

  • Giełdy kryptowalut w Indiach domagają się stworzeniach jasnych przepisów dot. opodatkowania.
  • Zauważają, że bez takowych nadal mogą mieć problemy z organami podatkowymi i bankami.

Giełdy kryptowalut w Indiach kontratakują

Po uchyleniu przez Sąd Najwyższy zakazu banku centralnego Indii dot. giełd kryptowalut (banki komercyjne nie mogły im wcześniej świadczyć usług bankowych), te domagają się teraz stworzenia jasnych przepisów dot. podatków.4 maja India Times poinformowało o tym, że kilka indyjskich giełd kryptowalut napisało do banku centralnego list, w którym stwierdziły one, że obecny brak jasnych przepisów dot. cyfrowych walut doprowadził do tego, że banki nadal odmawiają świadczenia usług giełdom zajmującym się aktywami kryptograficznymi.

W artykule zauważono, że w tej sprawie skontaktowano się również z Sądem Najwyższym w Indiach.

W szczególności giełdy chcą wiedzieć, czy zawierane na nich operacje będą klasyfikowane jako transakcje związane z towarami, walutami czy usługami. To ma pomóc w ustaleniu, czy te podlegają podatkowi od towarów i usług.

Problemy z podatkiem

Praveenkumar Vijayakumar, dyrektor naczelny giełdy Belfrics Global, stwierdził, że “jeśli aktywa cyfrowe nie będą zwolnione z podatku, cyfrowe giełdy walutowe w Indiach będą miały problem z organem podatkowym”.

W następstwie ostatniego orzeczenia Sądu Najwyższego zwróciliśmy się również do banku centralnego o wyjaśnienie tej kwestii – dodał.

Sidharth Sogani, CEO firmy Credbaco Global, zajmującej się badaniem aktywów cyfrowych, stwierdził, że bank centralny “miał wydać nowy okólnik, w którym nakaże bankom ponowne rozpoczęcie relacji bankowych z giełdami kryptowalut i przedsiębiorstwami” po tym, jak Sąd Najwyższy uchylił zakaz banku centralnego. Dodaje, że wiele banków zaprzecza, że ​​otrzymało jakiekolwiek powiadomienie od władz, a więc nadal nie chce otwierać kont dla firm, które zajmują się kryptowalutami.

NED

Autor poleca też:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here