Naga MarketsGiełdy kryptowalut potrzebują bezpośredniej regulacji, stwierdził szef SECBitcoin od początku roku wystrzelił mocno w górę niemal podwajając swoją cenę, jednak możliwe, że już wkrótce pojawią się nad nim czarne chmury. Przewodniczący amerykańskiej komisji regulacyjnej SEC stwierdził przed Kongresem, że zarządzana przez niego agencja powinna stworzyć ramy regulacyjne, które będą kontrolować giełdy kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem, obecne prawa nie mają żadnego bezpośredniego wpływu na ich działanie.

  • SEC (Securities and Exchange Commissions) to amerykański odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego
  • Amerykańska giełda Coinbase była już wielokrotnie monitorowana przez SEC

Bitcoina i giełdy kryptowalut mogą czekać regulacje ze strony SEC

Bitcoin może już niedługo znaleźć się pod ściślejszą regulacją w Stanach Zjednoczonych, gdy plany nakreślone przez przewodniczącego SEC staną się rzeczywistością. To jedna z pierwszych wypowiedzi szefa SEC, Gary’ego Genslera na temat regulacji kryptowalut, która sugeruje, że Komisja już od pewnego czasu przyglądała się po cichu kryptowalutom. Jednocześnie, było to pierwsze wystąpienie Genslera przed Kongresem od zaprzysiężenia w zeszłym miesiącu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowa agencja regulacyjna związana z kryptowalutami lub nowy dział w szeregach SEC może przyczynić się do zmian w działaniu amerykańskich giełd krypto, m.in. Coinbase.

Wypowiedź Genslera była fragmentem szerszego komentarza, jakiego szef SEC udzielił w czwartek przed Komisją Kongresu ds. Serwisów Finansowych w związku z przesłuchaniami dotyczącymi handlu akcjami GameStop.

Zobacz również: Dogecoin: to niebezpieczne kupować teraz DOGE, twierdzi guru kryptowalut

Przyjrzymy się bliżej wypowiedzi przewodniczącego SEC. Odpowiedział on na pytanie członka komisji, Patricka McHenry’ego:

Jakie kroki może Pan przedstawić, aby zapewnić jasność regulacji tak, abyśmy osiągnęli aktywny rynek cyfrowych aktywów z prawdziwymi pieniędzmi i obowiązującym prawem? – spytał McHenry.

Gensler odpowiedział, że SEC pracuje nad wytycznymi co do przechowywania kryptowalut i stwierdził, że giełdy potrzebują więcej bezpośredniego nadzoru.

invest

W tym momencie, giełdy handlujące tymi aktywami cyfrowymi nie mają ram regulacyjnych, ani w SEC ani w bliźniaczej agencji, Commodity Futures Trading Commission. – stwierdził Gary Gensler. – Obecnie nie ma rynkowego regulatora dla tych giełd krypto. Zatem, nie ma żadnej ochrony przeciwko oszustwom i manipulacjom.

fpmarkets

Brak regulacji nie oznaczał jednak, że SEC nie przyglądała się bliżej amerykańskim giełdom krypto. Coinbase przeszło kilka ocen regulacyjnych w ostatnich miesiącach. Główny prawnik Coinbase nie widzi w tym problemu, jeśli takie regulacje będą rozsądne.

– Jesteśmy otwarci wobec rozmów o tym, jak sprawić, że regulacje kryptowalut będą właściwe. – stwierdzi główny prawnik Coinbase, Paul Grewal na Twitterze.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here