Naga MarketsRezerwy kryptowalutowe na giełdach osiągnęły 18-miesięczne minimum. Udowadniają to dane zebrane przez CryptoQuant. Czy giełdy kryptowalut będą miały problemy?

  • Nowe dane pokazują, że klienci giełd trzymają na nich o wiele mniej BTC, niż miało to miejsce wcześniej. 
  • Można zauważyć też, że górnicy BTC wyprzedają swoje zasoby.

Giełdy kryptowalut: kontynuacja trendu

Właściwie to, co dziś widzimy, to jedynie kontynuacja tego, co miało miejsce w tygodniu poprzedzającym halving, który miał miejsce 11 maja. Dane CryptoQuant potwierdzają również korelację między zwiększoną sprzedażą kryptowalut przez górników a niższymi cenami BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skala sprzedaży w tygodniu poprzedzającym halving zbiegła się z spadkiem kursu BTC w wysokości ponad 1200 USD.

Tymczasem w tle widać zmianę w podejściu klientów do giełd. Według CryptoQuant, całkowita wartość portfeli giełdowych spadła dramatycznie 12 marca podczas krachu na bitcoinie. Potem jednak spadała nadal.

W środę rezerwy na 17 głównych giełdach wyniosły 1,18 mln BTC – to najniższa wartość od listopada 2018 r., gdy para BTC/USD znajdowało się w pobliżu swoich najniższych wartości ok. 3 100 USD.

Co to oznacza?

Brak zainteresowania handlem bitcoinami nie dostarcza wcale wyraźnych sygnałów na temat nastrojów rynkowych. Wiele wskazuje na to, że inwestorzy skupują BTC na longterm. Innymi słowy, liczą, że kurs BTC będzie rósł i zapewne wejdzie w fazę bańki. Kiedy? Jeśli scenariusz z poprzednich cykli ma się powtórzyć niemal 1 do 1, możemy liczyć na wyraźną hossę w 2021 r.

Powyższy scenariusz jest realny tym bardziej, że do opinii publicznej coraz częściej docierają informację o tym, że duzi inwestorzy inwestują już w kryptowaluty. Wskazuje to więc na to, że społeczność BTC w końcu doczekała się chyba wejście w ten rynek dużego kapitału z Wall Street. Efekty poznamy zapewne za kilka lub kilkanaście miesięcy, w 2021 r.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here