Naga MarketsNapis Cryptocurrency Excchange (Giełda Kryptowalut) a nad nim logo Bitcoin w kółkuZ raportu platformy analitycznej The Tie wynika, że blisko 90% zgłaszanych transakcji wymiany kryptowalut może być nieprawdziwych.

Działając na danych zebranych z 97 giełd, badacze odkryli, że zdecydowana większość wolumenu zgłaszanego przez użytkowników może w rzeczywistości nie istnieć. Wnioski takie pojawiły się w wyniku kalkulacji mniej znanych giełd do znanych firm, takich jak Binance czy Kraken.

„W sumie oszacowaliśmy, że 87% giełd zgłaszało potencjalnie podejrzany wolumen obrotu, a 75% giełd wykazywało w nim jakąś formę podejrzanej działalności” – skomentował The Tie w mediach społecznościowych.

Niemal 8-krotnie zawyżony wolumen?

„Gdyby każda giełda uśredniła wolumen na wizytę w CoinbasePro, Gemini, Poloniex, Binance i Kraken, moglibyśmy oczekiwać, że rzeczywisty wolumen handlowy wśród 100 największych giełd wyniesie 2,1 miliarda dolarów dziennie. Obecnie zgłaszany wolumen to natomiast 15,9 miliarda USD ” – napisano w raporcie.

Giełdy często spotykały się z oskarżeniami o błędne raportowanie na temat wolumenu. W  marcu 2018 r. opublikowano podobny raport, który ostrzegał przed problemami z danymi pochodzącymi z giełd kryptowalut.

Na temat wolumenu wypowiedział się CEO Binance, Changpeng Zhao argumentując, że wymienianie źródeł takich jak CoinMarketCap wprowadza zamieszanie. Po opublikowaniu raportu The Tie zadał pytanie za pośrednictwem Twittera: “Skąd na giełdach fałszywe wolumeny?”

Zobacz również: McDonald’s: Kupuj hamburgery i zarabiaj kryptowaluty

„[CoinMarketCap] to witryna z największą liczbą odwiedzin w naszej branży i największy polecający dla wszystkich giełd. Wysokie notowania CoinMarketCap przysparzają nowych użytkowników. JEDNAK kosztem NISZCZENIA WIARYGODNOŚCI wśród profesjonalistów.” – dodał Zhao.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here