Naga MarketsMark Karpeles
Mark Karpeles

Żadna postać w świecie wirtualnych monet nie budzi tylu kontrowersji co prezes upadłej giełdy kryptowalutowej Mt. Gox – Mark Karpeles. Podejrzany o defraudację prawie 800 tysięcy Bitcoinów, którymi obracała giełda, na jakiś czas postanowił odsunąć się w cień aż cała sprawa przycichnie. Teraz powraca, z całkowicie nowym pomysłem na biznes. Tym razem nie ma jednak zamiaru inwestować w kryptowaluty – zamiast tego skupi się na świadczeniu usług… web hostingowych!

Nowa oferta dostępna jest pod adresem Forever.net i zarejestrowana zarówna na Karpelesa jak i przedsiębiorstwo Tibanne, które było spółką-matką dawnego Mt. Gox. Na stronie Forever zajdujemy następującą informację:„TIBANNE jest zlokalizowaną w Tokio, japońską korporacją założoną w 2009 roku przez utalentowanych przedsiębiorców. TIBANNE specjalizuje się w hostingu internetowym, tranzycie IP, VoIP, rozwoju oprogramowania oraz administracji sieciowej. Obecnie jesteśmy zaangażowani w rozwój nowych i innowacyjnych usług, dostarczając naszym klientom jedne z najlepszych rozwiązań rynkowych”

Najwyraźniej działalność w świecie kryptowalut i administrowanie największą w swoim czasie giełdą nie jest szczegółem, o którym warto wspominać.

Karpeles chce rozmawiać

O ile Mark Karpeles unikał kontaktu z mediami próbując odsunąć się w cień po sprawie z Mt. Gox, to obecnie jest gotowy prowadzić rozmowy – dotyczące jednak innych projektów. W jednej z ostatnich wypowiedzi stwierdził również, że TIBANNE działa w branży web hostingowej „od lat”:

„Zajmujemy się tym od 2009 roku. Jeszcze przed uruchomieniem Tibanne pomagałem w założeniu i rozwoju kilku innych przedsiębiorstrw hostingowych”

W Forever zapłacisz Bitcoinami?

Strona Forever.net
Strona Forever.net

Po zamknięciu Mt. Gox, Tibanne znalazło się na skraju bankructwa. Obecnie przedsiębiorstwo skupia się na ścisłej kontroli wydatków i poszukiwaniu nowych źródeł przychodu, chcąc „brać czynny udział w procesie liwikdacyjnym dawnej giełdy kryptowalutowej.”

Karpeles nie czuje jednak wewnętrznej niechęci do Bitcoina i innych monet. Jak sam stwierdził, rozważa możliwość akceptowania płatności w BTC i LTC w serwisie Forever. Inna firma hostingowa należąca do Tibanne – KalyHost.com – akceptuje Bitcoiny od września 2010 i w tym czasie wygenerowała przychód przekraczający ponoć 13 tysięcy Bitcoinów.

invest

Czy po tajemniczym zniknięciu 850 tysięcy BTC z Mt. Gox ktokolwiek zaufa Karpelesowi i będzie chciał skorzystać z jego usług web hostingowych? Społeczność kryptowalutowa na pewno będzie omijała Forever.net szerokim łukiem.

Źródło: coindesk.comJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here