Naga Marketsblack monday2„Czarny poniedziałek” to nowy serial przedstawiający wydarzenia z 1987 roku, gdy miał miejsce jeden z największych krachów giełdowych w historii USA. Serial pokazuje realia firmy maklerskiej Jamming Group, która ma aspirację by rządzić na Wall Street, jednak w różnych branżowych zestawieniach pozostaje daleko od czołówki. Pierwszy sezon serialu jest już dostępny w HBO.


Komedia pokroju Wilka z Wall Street

Czarny poniedziałek wypadł w dniu 19 października 1987 roku, kiedy wskaźnik giełdy nowojorskiej Dow Jones Industrial Average gwałtownie spadł o 508 punktów (22 procent), a wraz z nim inne indeksy giełdowe na całym świecie. Do końca października giełda w Hongkongu spadła o 45,8%, w Australii o 41,8%, w Hiszpanii o 31%, Wielkiej Brytanii o 26,4% i w Kanadzie 22,5%. Był to zarazem największy na dzień zdarzenia spadek procentowy w historii tego indeksu.

black monday

Serial od HBO ma charakter komedii, w której biorą udział trzej główni bohaterowie: uzależniony od narkotyków Maurice Monroe, zwany Mo (Don Cheadle) oraz jego współpracownicy Dawn Towner (Regina Hall) oraz żółtodziób finansowy Blair Pfaff (Andrew Rannells). Choć aspiracje bohaterów są ogromne, nie widać tego po ich wynikach finansowych, co zmusza ich do podjęcia ryzykownych zagrań. Początek serialu to sam moment krachu giełdowego, a następnie fabuła cofa się o rok.

Choć serial zapowiadał się bardzo ciekawie, wielu recenzentów nie pozostawia na nim suchej nitki. Strona Spider’s Web napisała, iż „Czarny poniedziałek spodoba się fanom kiczu”.

Nie zabrakło jednak pozytywnych opinii jak np. ta od filmawka.pl: „To seria, która stoi dobrze rozplanowanymi postaciami. Jeśli jesteście fanami realistycznych aktorskich kreacji i żywych bohaterów, Czarny Poniedziałek to coś dla Was”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSA: Solidny odczyt CPI za lipiec
Następny artykułCo wywołało wielką depresję na Wall Street w latach 30-tych XX wieku?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here