Naga MarketsWczorajsze zamknięcie w USA było mieszane. Na plusie sesję zakończył NASDAQ z wynikiem +0,38% i S&P500, który zyskał 0,08%. Dow Jones zamknął dzień na minusie wynoszącym niecałe 0,1%. Jak wygląda sytuacja techniczna na wspomnianych indeksach? Czy ostatnie silne spadki będą kontynuowane, a może inwestorzy wykorzystali przecenę do zakupów i przed nami powrót do wzrostów? Zapraszamy do zapoznania się z analizą amerykańskich indeksów giełdowych.


Mieszana nastroje na Wall Street

Początek środowej sesji rozpoczął się od wyraźnych spadków, indeksy otworzyły się na minusie wynoszącym blisko -1%. Wczoraj S&P500 znajdował się nawet ponad 2% pod kreską, niemniej ostatecznie indeksy zdołały wyjść na plus (poza Dow Jones, który zakończył nieznacznie pod kreską). Sesja azjatycka i europejska napawają optymizmem, dlatego też niewykluczone, że indeksy w USA będą chciały kontynuować ostatnie odbicie. Niemniej trzeba pamiętać, że sytuacja na linii USA – Chiny jest w dalszym ciągu napięta i nigdy nie wiadomo, kiedy Donald Trump zaskoczy nas nowymi decyzjami.
Jeśli chodzi o sytuację techniczną na indeksie Nasdaq, cena odbija od wsparcia przy 7300 pkt, o której wspominaliśmy w poprzednich analizach tego instrumentu. Odbicie dociera jednak do równie ważnej strefy oporowej przy 7625 pkt. Dopóki indeks utrzymuje się poniżej, niewykluczona jest kolejna fala spadkowa. Niemniej w przypadku wybicia oporu, ruch w górę może przyspieszyć.

Wykres indeksu Nasdaq
US100 D1

Zobacz także: Rynek akcji odrabia straty, a ropa naftowa nurkuje po danych o zapasach

Patrząc na indeks S&P500, cena broni dolnego ograniczenia układu 1:1. Kluczowe wsparcie wypada przy 2800 pkt. Dopiero wybicie poziomu dołem może otworzyć drogę do większej przeceny. Jeśli podczas dzisiejszej sesji wzrosty będą kontynuowane, kurs może się kierować w okolice szczytów z kwietnia – 2955 pkt.

Wykres SP500
US500 interwał D1

Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu
zapisz się na bezpłatny webinar

 Jeśli chodzi o indeks Dow Jones, zejdźmy może na niższy przedział czasowy – H4. Posługując się metodologią Overbalance, doszło do załamania tendencji spadkowej. Rynek wybił górą układ 1:1 i przetestował go od drugiej strony. Aktualnie poziom 25485 pkt stanowi kluczowe wsparcie. Z kolei do wyznaczenia oporów należy się posłużyć siatką Fibonacciego, która została wyznaczona na ostatniej fali spadkowej. Aktualnie cena zdołała wyjść powyżej współczynnika 38,2%, co może prowadzić do ruchu w kierunku mierzenia 50%.
US30 H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here