Naga Markets



Giełda w Tokio stanęła z powodu usterki. To największa awaria w historiiGiełda w Tokio (TSE) nie działała przez cały czwartek. Powodem największej awarii w historii tej giełdy mały być problemy ze sprzętem. Kupno i sprzedaż akcji na giełdzie została wstrzymane. Wznowienie handlu zaplanowano na piątek, o ile giełda poradzi sobie z usterką.

  • Giełda w Tokio jest 3. największą giełdą na świecie
  • Handel na giełdzie został wstrzymany na całą czwartkową sesję
  • TSE planuje przywrócić notowania w piątek

Największa awaria TSE w historii

Tokijska giełda jest trzecią największą giełdą na świecie. Chociaż wcześniej występowały już na niej awarie, to nigdy nie trwały one całą sesję.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Przerwa w dostawie może zachwiać wiarą inwestorów w wiarygodność japońskiej giełdy, zwłaszcza w przypadku ponownego pojawienia się problemów lub stwierdzenia, że ​​inwestorzy stracili znaczne kwoty.

– Dzisiaj, z powodu awarii sprzętu, przełączanie z uszkodzonego urządzenia na urządzenie zapasowe nie działało poprawnie, w wyniku czego nie można było rozpowszechniać informacji rynkowych. TSE planuje obecnie wymianę sprzętu i podejmuje kroki, w tym inne czynności konserwacyjne, w celu zapewnienia normalnego handlu od jutra.
Gdyby system miał się zrestartować w ciągu dnia, spowodowałoby to zamieszanie wśród inwestorów i uczestników rynku, co utrudniłoby płynny handel. W związku z tym TSE postanowiła zatrzymać wszystkie wymienione symbole przez cały dzień po konsultacji z uczestnikami rynku. TSE serdecznie przeprasza za wszelkie niedogodności dla inwestorów i osób związanych z giełdą – napisano w oświadczeniu na stronie Tokio Stock Exchange.

Na konferencji prasowej w czwartek, rzecznik rządu Japonii, Katsunobu Kato, nazwał awarię „bardzo godną pożałowania” i powiedział, że giełda podejmuje „działania mające na celu zidentyfikowanie przyczyny problemu i naprawienie go”.

Według odpowiedzi giełdy, nic nie wskazuje na to, że zatrzymanie jej działania wiązało się z cyberatakiem.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here