Naga MarketsGiełda w Nowym Jorku wyemitowała 6 NFT. NYSE wchodzi w rynek tokenów niezamiennychNowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE), jedna z największych na świecie platform inwestycyjnych pod względem dziennego wolumenu obrotów, poinformowała, że wyemituje niezamienne tokeny NFT dla części notowanych przez siebie akcji. Sześć spółęk NYSE zostanie wyemitowane jako “First Trade NFTs” w ramach sieci Blockchain.

  • W gronie spółek znalazły się między innymi Spotify, Snowlafe oraz Roblox
  • Token NFT upamiętnia pierwszą transakcję giełdową na danych spółkach w momencie debiutu
  • NYSE wyemitowało po jednym egzemplarzu NFT dla każdej ze spółek

NYSE emituje NFT. Czy tokeny podbiją rynki giełdowe?

Ruch ten jest pierwszym w swoim rodzaju i przełomowym dla rynku NFT, który był wyceniany poniżej 200 milionów dolarów w 2019 r., ale od tego czasu wzrósł do 25 miliardów dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
NFT to oparte na blockchainie reprezentacje aktywów materialnych lub niematerialnych, które dowodzą prawdziwego prawa własności. Mogą one mieć różny charakter, od cyfrowej pizzy, przez kryptowaluty po nieruchomości.

Sześć publicznie notowanych firm, które będą oferowane jako NFT, to: serwis muzyczny Spotify, podmiot cloud-computingowy Snowflake, firma Unity zajmująca się tworzeniem gier wideo, gigant dostawczy DoorDash, platforma gier online Roblox oraz sieć e-commerce i logistyczna Coupang.

Te niezamienne tokeny upamiętnią pierwsze transakcje giełdowe spółek za pomocą cyfrowej księgi blockchain i zapewnią niezbity dowód autentyczności i własności – wyjaśniła NYSE dodając, że pierwsza transakcja jest momentem, w którym firma stała się publiczna, tworząc rzadki, jedyny w swoim rodzaju cyfrowy przedmiot kolekcjonerski dla inwestorów detalicznych.

NFT są dostępne na stronie firmy Crypto.com, i tylko jedna edycja każdego z nich trafiła do sprzedaży. Zawierają one dokładny czas, datę, cenę i inne istotne informacje handlowe dla każdej z 6 akcji podczas ich debiutu na NYSE.

– Innowacyjność jest tym, na co stawiamy w NYSE. Byliśmy pierwsi z bezpośrednimi notowaniami przez spółki SPAC, teraz chcemy pomóc w napędzaniu nowej fali innowacji NFT – podsumowano.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt brytyjski | notowania akcji pgnig | funt kurs | sytuacja na giełdzie | nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here