Naga MarketsLogo giełdy w Londynie, LSELondon Stock Exchange Group (LSEG), operator londyńskiej giełdy poinformował w środę, że zainwestował w startup blockchainowy, który pozwala przedsiębiorstwom emitować papiery dłużne (obligacje) w oparciu o środowisko kryptowalutowe, sygnalizując rosnące zainteresowanie „tradycyjnych finansów” technologią stojącą za Bitcoinem i cyfrowymi aktywami.


20 milionów dolarów przeznaczone na rozwój projektu Nivaura

LSEG nie podał dokładnej sumy wsparcia, którą przekazał startupowi Nivaura, poinformował jedynie, że był największym udziałowcem w najnowszej rundzie finansowania o wartości 20 milionów dolarów. Nivaura, cyfrowa platforma służąca do emisji i zarządzania obligacjami korporacyjnymi, kredytami i kapitałem własnym, stała za pierwszą na świecie zautomatyzowaną emisją obligacji denominowanych w kryptowalucie w listopadzie 2017 roku.

Platforma umożliwia rozliczanie instrumentów finansowych przy wykorzystaniu obecnej infrastruktury lub w formie cyfrowych tokenów, które są rejestrowane w publicznym łańcuchu blokowym. Nikhil Rathi, szef międzynarodowego rozwoju LSEG, powiedział, że grupa stara się wykorzystać technologię do opracowania nowych produktów, zwiększenia wydajności i wsparcia wzrostu.

Jak twierdzi Nivaura emisja obligacji wymaga obecnie podjęcia wielu kroków i zaangażowania co najmniej kilku stron, sprawiając, że cały proces jest drugi i niewydajny. Przy wykorzystaniu technologii blockchain czas emisji papierów dłużnych można skrócić nawet o 80% oraz znacznie zmniejszyć koszty pozyskania kapitału. W związku z tym na emisję obligacji korporacyjnych mogłyby pozwolić sobie nie tylko duże spółki, ale również i mniejsze podmioty, obecnie uzależnione głównie od kapitału obcego w formie pożyczek i kredytów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

LSEG dołącza do JP Morgan i HSBC

Operator londyńskiej giełdy nie jest pierwszym dużym podmiotem reprezentującym tradycyjny rynek kapitałowy, który zainteresował się kryptowalutami. W tym miesiącu JP Morgan zaprezentował swój własny cyfrowy token powiązany z kursem dolara, który klienci mogą wykorzystywać do natychmiastowych transferów środków przy wykorzystaniu sieci blockchain. W tym samym czasie HSBC korzysta z technologii rozproszonej księgi przy rozliczaniu transakcji walutowych, ograniczając dzięki temu miesięczne wydatki z tym związane o 25%.

LSEG wcześniej, w 2017 roku, podejmował współpracę z IBM w celu stworzenia opartej o blockchain platformy pozwalającej na emisję prywatnych akcji małym i średnim przedsiębiorstwom we Włoszech.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here