Naga MarketsGiełda w Hongkongu spada o 6% po ogłoszeniu planów Chin wobec miastaChiny przygotowują się do wdrożenia nowych narodowych przepisów bezpieczeństwa w Hongkongu. To zdecydowany pokaz władzy Chin jeszcze bardziej zaostrzający napięcia w regionie – co może skutkować nawet powrotem brutalnych zamieszek. Legislacja czeka na wdrożenie od marca, jej zatwierdzenie przerwała pandemia Covid-19. Planowany termin akceptacji nowego prawa to 28 maja.

  • Chiny planują wdrożenie nowych przepisów dotyczących Hongkongu 28 maja.
  • Hongkońskie indeksy spadają w rezultacie o 5-6%, najsilniej od 2008 roku.
  • Sytuacja w Hongkongu jest szczególnie trudna, PKB w I kw. 2020 r. spadło o niemal 9% rdr.

Indeksy w Hong Kongu spadają po ogłoszeniu planów Chin

Giełda w Hongkongu notuje silne spadki, indeks Hang Seng spadł o ponad 5% w wyniku ogłoszenia przez Chiny planów wdrożenia nowych narodowych przepisów bezpieczeństwa na specjalny region administracyjny Hongkong.

Te artykuły również Cię zainteresują
Giełda w Hongkongu spada o 6% po ogłoszeniu planów Chin wobec miasta
Notowania indeksu Hang Seng giełdy w Hong Kongu. Źródło: tradingview.com

Szczególnie ucierpiały akcje spółek związanych z rynkiem nieruchomości. Sino Land obniżył notowania o 9,7%, o ponad 8% spadły także m.in. Link REIT, Wharf Real Estate Investment Co. i New World Development Co. Rynkowa niepewność odstrasza inwestorów, którzy zapewne częściowo wycofają swoje pieniądze z Hongkongu, jak miało to miejsce w trakcie protestów w zeszłym roku.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Zobacz również: Chiny straszą inwestorów- Komentarz walutowy 

Informacja z Chin wpłynęła na pozostałe azjatyckie giełdy. Indeksy umiarkowanie spadły także m.in. w Tokyo i Sydney. Kurs Juana utrzymywał się na stabilnym poziomie, po tym jak chiński parlament obwieścił plany sprzedaży obligacji i unieważnienia celu wzrostu gospodarczego na ten rok z uwagi na panującą pandemię.

Zeszłoroczne antyrządowe protesty w Hongkongu oraz pandemia Covid-19 skutkowały negatywnym wzrostem gospodarczym wynoszącym w I kw. 2020 r. -8,9% rdr, a bezrobocie wzrosło do najwyższego poziomu od 2009 r. Obowiązujące w Hongkongu do 4 czerwca ograniczenia ściśle zabraniają zgromadzeń większych niż 8 osób, możliwe że powstrzyma to eskalację napięć do ulicznych protestów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here