Naga Marketstokeneo logo noweKryptowalutowa giełda Tokeneo, o której na łamach portalu Comparic.pl pisaliśmy już wielokrotnie poinformowała dziś o uzyskaniu licencji na prowadzenie działaności. Licencja obejmuje działalność giełdy utility tokenów, kantoru kryptowalutowego, przeprowadzenie ICO i emisję tokenów udziałowych.


Projekt rozwija się, jak widać, w bardzo dynamiczny sposób. Pozwolenie udzielone przez estońskiego regulatora składa się z dwóch licencji. Pierwsza z nich obejmuje działalność giełdy krytpowalutowej, wymianę walut fiducjarnych na kryptowaluty oraz prowadzenie kantora kryptowalutowego. Druga licencja przewiduje natomiast prowadzenie usług finansowych. W praktyce oznacza to, że giełda Tokeneo będzie mieć możliwość oferowania własnych portfeli kryptowalutowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzięki uzyskanym licencjom giełda będzie miała możliwość przeprowadzania ICO (Initial Coin Offering) oraz emisję tokenów udziałowych ETO (Equity Token Offering) z prawem do dywidendy. Dzięki temu Tokeneo staje się produktem wielofunkcyjnym, umożliwiającym nie tylko trading, ale także zakrojony na szeroką skalę crowdfunding kryptowalutowy.

Tomasz Rozmus– Pomimo załamania rynku przeprowadziłem wraz z zespołem dwa projekty ICO – Fundusz kryptowalutowy Cryptoinvestia oraz ekosystem usług kryptowalutowych pod nazwą TOKENEO. Pomimo niekorzystnych warunków i dużego spadku sentymentu do kryptowalut, maksymalnie wykorzystaliśmy ten czas na przygotowanie produktów kryptowalutowych do kolejnej hossy. Efektem tych prac jest dziś serwis informacyjny Tokeneo.News, dostarczający dziennie najwięcej newsów na rynku polskim oraz działający już kantor kryptowalutowy Tokeneo.Cash. Dokładnie 22 maja otwieramy kolejny projekt – jedyną na świecie giełdę kryptowalutową, która dzieli się zyskami z prowizji z posiadaczami tokenów giełdowych TEO – komentuje Tomasz Rozmus, pomysłodawca i założyciel grupy Tokeneo.

Estonia lepsza od Polski

Warto wspomnieć, że Tokeneo uzyskało estońską (a nie polską) licencję. To niewielkie państwo bardzo mocno skupia się bowiem na rozwoju cyfryzacji i jest w tej chwili pod tym względem liderem w Europie. Jednak Estończycy stawiają nie tylko na rozwój nowych technologii. Estonia to również kraj, który postawił sobie za cel stworzenie jak najlepszych warunków dla startupów i jak do tej pory ich starania przynoszą bardzo dobre efekty. Są jednym z najbardziej przyjaznych środowisk dla tego typu przedsiębiorstw, dzięki czemu powstaje tam coraz więcej innowacyjnych projektów.

Zobacz także: Startupy zalewają Estonię, cyfryzacja przynosi efekty

Nadzór nad działalnością spółek finansowych i firm zajmujących się rynkami kapitałowymi sprawuje w Estonii Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Komunikacji. Każdy podmiot objęty regulacją notowany jest w rejestrze MTR. Jest to oficjalna baza przechowująca dane firm oraz inwestorów oferujących usługi finansowe w Estonii.

Tokeneo z licencją na prowadzenie działalnościConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara rośnie – USD/CHF z celem 1.00330
Następny artykułLiczba jobless claims najniżej od 1969 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here