Naga Marketsgiełda tokeneoDynamicznie rozwijający się ekosystem kryptowalutowy Tokeneo wprowadza teraz u siebie jednego z z najpopularniejszych stablecoinów na świecie. Mowa o oczywiście o Tetherze, który staje się dostępny na giełdzie firmy. To kolejny zaskakujący krok platformy, która prężnie działa na naszym rynku i coraz skuteczniej walczy o prymat na polskiej scenie cyfrowych walut. 

Kryptograficzny dolar kontra… dolar?

Na kryptowalutowej scenie istnieje wiele stablecoinów, dlaczego więc Tether (USDT) zyskał aż taką popularność? Jest on alternatywną opcją dla standardowego pieniądza fiducjarnego, czyli dolara. Koncepcja Tethera zakłada, że jego wartość będzie w przybliżeniu odzwierciedlała 1 USD, dlatego jego kurs nie ulega silnym wahaniom. Użytkownik może więc przesyłać go z miejsca na miejsca bez obaw o duży spadek wartości kursu.  Co więcej w przypadku transakcji dokonywanych pomiędzy portfelami nie pobierana jest opłata. Z kolei zalety SWIFT należą do bardzo drogich. Z tego też względu korzystanie z tego stabecoina staje się tańszym rozwiązaniem.

Dla członków społeczności kryptowalutowej bardzo istotny jest krótki czas transakcji realizowanych w Tetherze. Wpłaty, wypłaty oraz wymiany dokonywane za jego pośrednictwem są szybsze, trwają zaledwie kilka minut! Te same transakcje przeprowadzane w dolarach mogą zająć od 1 do 5 dni roboczych. Czas oczekiwania również może ulec wydłużeniu z powodu tego, iż banki nie funkcjonują w weekendy i dni świąteczne.  Staje się to również dość istotny aspekt dla podmiotów handlujących kryptowalutami. Tether jest dla nich idealnym narzędziem do przenoszenia środków a także dokonywania arbitrażu.

Po raz pierwszy w Polsce, ale i na świecie Tokeneo wprowadza parę USDT/PLN. To historyczny moment i wierzymy, że w Polsce wiele osób będzie zainteresowanych właśnie taką parą.” – mówi CEO Tokeneo Tomasz Rozmus.

Tokeneo oferuje również inne pary fiat-USDT. Są to funt brytyjski oraz euro. Poza nimi w ramach giełdy można handlować na kilkunastu innych parach, głównie kryptowalutowych.

Tokeneo

Tokeneo to kompleksowy ekosystem usług związanych z kryptowalutami. Obecnie w jego skład wchodzą trzy prosperujące produkty: giełda kryptowalutowa – Tokeneo, kantor kryptowalutowy – Tokeneo.cash oraz serwis informacyjny – Tokeneo.news. Czwarty – Tokeneo.pay jest w fazie przygotowawczej. Twórcy projektu od początku dążyli do tego, by dostarczyć na rynek coś unikalnego. Tak też powstała rozwijająca się giełda, która mocno angażuje użytkowników. Dzięki innowacyjnemu systemowi Teoshare, zyski wygenerowane na platformie Tokeneo dzielone są między jej twórców, a inwestorów tokenów TEO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here