Naga Markets

Giełda szykuje się na kolejny spadek - komentuje Mike Wilson z Morgan Stanley!Jeden z największych niedźwiedzi na Wall Street uważa, że ​​amerykańskie akcje są gotowe na kolejny spadek, ponieważ efekt stycznia i inne czynniki, które wspierały rynki w pierwszych tygodniach Nowego Roku, zaczęły zanikać. Informacje zostały opublikowane w notatce dla klientów opublikowanej w poniedziałek, przez Mike’a Wilson’a, głównego stratega rynku akcji w USA.

2023 rok będzie słaby dla przedsiębiorstw!

Oczekiwania dotyczące zysków przedsiębiorstw w 2023 roku, od początku roku nadal się pogarszają. W rzeczywistości pod koniec ubiegłego miesiąca oczekiwania dotyczące wzrostu zysku na akcję S&P 500 w 2023 r. okazały się ujemne po raz pierwszy od 2020 r. i dopiero piąty raz od 2000 r. Poprzednie przypadki miały miejsce w 2001, 2008, 2015 i 2020 roku. I za każdym razem poprzedzało to dalsze spadki na S&P 500, jak zilustrował to Wilson i jego zespół.Według danych FactSet, prognozy EPS na 2023 r. w roku kalendarzowym spadły o 2,5% w pierwszym kwartale do 224,88 USD. Na tym poziomie zyski spółek spadałyby, a nie rosły.

„Tym, co sprawia, że ​​ta analiza jest ważna, jest fakt, że historycznie większość
spadków cen akcji następuje po ujemnym wzroście EPS spoglądając w przyszłość. Innymi słowy, naszym zdaniem ta recesja zysków nie jest wyceniona” – powiedział Wilson.

Zobacz również: Wystartował Konkurs Invest Cuffs 2023! Oddaj głos na swoich faworytów

To osłabienie nastąpiło, gdy firmy podały swoje wyniki kwartalne za czwarty kwartał 2023 r. Jak dotąd największe amerykańskie spółki notowane na giełdzie są na dobrej drodze do zmniejszenia zysków o 5,3% w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r. według FactSet będzie to pierwszy taki spadek od trzeciego kwartału 2020 roku. Podczas gdy inne okresy pogorszenia zbiegły się z tym, że Rezerwa Federalna obniżała stopy procentowe w celu ochrony gospodarki, Wilson powiedział, że tym razem Fed nadal podnosi stopy procentowe, bez planów rozpoczęcia obniżek do 2024 r., zgodnie z projekcjami banku centralnego.

„Innymi słowy, ta recesja zysków nie jest wyceniona” – powiedział.


exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

AVA Trade

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułRecesja dopiero się zacznie. Dawid Rosenberg przestrzega przed naiwnym optymizmem
Następny artykułDolar nieco silniejszy, czeka na Powell’a. Kurs EUR/USD pogłębia ruch po zejściu poniżej 1,07
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.