Naga Markets

Giełda rosła w dniu każdej decyzji Fed o podwyżce stóp w 2022 roku!Wraz z rozpoczęciem dwudniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, na którym banki centralne mają ogłosić podwyżkę stóp procentowych o 0,75 punktu procentowego, dzisiejsza decyzja Fed może po raz kolejny podążyć za wzrostami na giełdach, według komentatora DataTrek Research – założyciela Nicholasa Colasa.

Rynek akcji rośnie w dniu decyzji FED!

Ostatnimi czasy, kiedy Fed podniósł stopy procentowe w 2022 r. — 16 marca, 4 maja, 15 czerwca i 27 lipca — S&P 500 wzrósł odpowiednio o 2,2%, 3%, 1,5% i 2,6%.Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

„Oczywiście nie ma gwarancji, że to się powtórzy w tę środę, ale nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby jutrzejsi inwestorzy przedstawili ten fakt” – zauważył Colas.

Te odbicia jak dotąd okazały się ulotne, a S&P 500 pogrążył się w bessie i spadł o ponad 19% od początku roku. Rzeczywiście, agresywne tempo zacieśniania polityki przez Fed, gdy ten próbuje powstrzymać upartą inflację, jest w dużej mierze obwiniane za pogorszenie koniunktury na rynku w 2022 roku.

Akcje amerykańskie zaczęły środowe notowania od wzrostów, ponieważ inwestorzy trzymali się dobrze w oczekiwaniu na kolejną agresywną podwyżkę stóp. S&P 500 zyskał 0,6%, a Nasdaq Composite wzrósł o 0,3%. Dow Jones Industrial wzrósł o 158 punktów, czyli 0,5%, do 30 866.

Nowojorski Bank Rezerw Federalnych przeanalizował dane z lat 1994-2011, które pokazały, że indeks S&P 500 zwykle rósł na 24 godziny przed planowanymi komunikatami FOMC. Następnie rano w dniu ogłoszenia ostro dryfowała w górę i była średnio płaska, zarówno w godzinach bezpośrednio po decyzji, jak i następnego dnia.

Rynki wyceniają podwyżkę o 75 punktów bazowych, przy czym kontrakty terminowe wykazują 16% szansę na wzrost o cały punkt procentowy, według narzędzia FedWatch CME. Inwestorzy oczekują, że Fed nie tylko ustali nową stopę funduszy Fed, ale da im wgląd w to, jak wysoko podniesie się ona w przyszłości.

XTB

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here