Naga MarketsSurowe podejście amerykańskich regulatorów do rynku kryptowalut, czego wyrazem była m.in. mocna wypowiedź Sekretarza Skarbu Steve’a Munchina w kwestii Bitcoina i Libry, a także zwyczajny brak stosownych przepisów dla podmiotów działających w tej branży, wprowadzają niepewność, skutkiem której jest migracja amerykańskich firm do bardziej przyjaznych jurysdykcji. Tak stanie się w przypadku giełdy Poloniex.


Bermudy przyjmują Poloniex z otwartymi rękoma

Circle – konglomerat z branży krypto, do którego należy m.in. giełda kryptowalutowa Poloniex, przenosi większą część swojej działalności na Bermudy. Giełda uzyskała już pełną licencję typu F na podstawie miejscowej Ustawy o spółkach z sektora aktywów cyfrowych (Digital Assets Business Act). Uprawnia ona Circle i Poloniex do oferowania usług płatniczych, powiernictwa, wymiany, handlu oraz innych usług związanych z kryptowalutami.

Warto dodać, że kraj ten niedawno wprowadził kompleksowe ramy regulacyjne obejmujące aktywa cyfrowe, przez co stał się ciekawym miejscem docelowym dla podmiotów z branży kryptowalut poszukujących przyjaznego i stabilnego środowiska do prowadzenia działalności.

David Burt, członek bermudzkiego rządu odpowiedzialny za współpracę z Circle, w wywiadzie udzielonym dla magazynu Forbes wyraził nadzieję, że wzmocni ona wzrost i poziom innowacji w tym kraju.

Po tym jak Circle w maju tego roku zwolniło 30 pracowników, po przeniesieniu działalności na Bermudy zamierza zatrudnić tam taką samą liczbę nowych pracowników.

Korzyści z przeprowadzki na Bermudy

Przeniesienie do nowej jurysdykcji umożliwi Circle oferowanie „wielu nowych usług związanych z aktywami cyfrowymi” dla klientów spoza Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie działalność firmy w USA Irlandii, Wielkiej Brytanii i Hongkongu pozostanie bez zmian.

Jak przyznał CEO Circle, Jeremy Allaire, zarówno Europa, jak i Azja są „dość istotnymi rynkami” dla jego spółki i że migracja działalności na Bermudy pozwoli na lepszą obsługę tych rynków.

Po tym jak Circle nabyło w lutym zeszłego roku giełdę Poloniex, nie udało się utrzymać jej ogromnego swego czasu udziału rynkowego, który jeszcze kwietniu 2017 wynosił 58%, przy obecnym 1%.Jako powód przedstawiciele Circle podają rosnącą presję regulacyjną oraz brak pewności co do przyszłości branży krypto w Stanach Zjednoczonych, przez co spółce trudno byłoby utrzymać swój udział w rynku.

Niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o jurysdykcję najbardziej przyjazną dla podmiotów z branży krypto i blockchaina jest Malta, dokąd swoją siedzibę przeniosła polska giełda Bitbay, co wcześniej uczyniło m.in. Binance.

Zobacz również: Malta: każda umowa najmu w kraju będzie rejestrowana na blockchainieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here