Naga MarketsGiełda papierów wartościowych w Pakistanie zaatakowana. 10 osób nie żyjeJak donoszą pakistańskie media, w poniedziałek doszło do ataku na siedzibę Pakistańskiej Giełdy Papierów Wartościowych w Karaczi, leżącym nad Morzem Arabskim.

  • Czterech mężczyzn próbowało wtargnąć do budynku giełdy w Karaczi.
  • Za atakiem stoi prawdopodobnie Armia Wyzwolenia Beludżystanu.
  • Według lokalnej policji napastnicy byli przygotowani na dłuższe oblężenie budynku.

Atak terrorystyczny w południowym Pakistanie

Siły bezpieczeństwa zabiły czterech uzbrojonych mężczyzn, którzy próbowali szturmować budynek giełdy w Karaczi. W ataku zginęło również czterech ochroniarzy, podinspektor policji i cywil, donosi The Dawn. Trzech policjantów zostało rannych.

Do ataku przyznała się Armii Wyzwolenia Beludżystanu. Separatystyczni bojownicy sprzeciwiają się chińskim inwestycjom, twierdząc, że są one mało korzystne dla miejscowej ludności.

W 2018 roku jego członkowie AWB próbowali szturmować chiński konsulat w Karaczi, zabijając co najmniej cztery osoby.

W zeszłym roku AWB zaatakowała pięciogwiazdkowy hotel w portowym mieście Gwadar w Beludżystanie. Hotel jest centralnym elementem wielomiliardowego chińskiego projektu i został wybrany jako miejsce ataku w celu zastraszenia chińskich i innych inwestorów.

Zobacz również: Gaz ziemny: ostre wzrosty z długoterminowego dna

Zamknęliśmy się w naszych biurach – powiedział agencji informacyjnej Reuters Asad Javed, pracownik biura maklerskiego w budynku.

Według The Dawn, napastnicy wysiedli z pojazdu i przed wejściem na teren giełdy, rzucili granaty w stronę budynku. Policja poinformowała, że zabezpieczyła karabiny AK-47, granaty ręczne, magazynki i inne materiały wybuchowe, dodając, że sprzęt wskazywał, że AWB szykowała się na długie oblężenie.

Sprzeciw wobec chińskich inwestycji możliwym motywem ataku

Premier Pakistanu Imran Khan potępia atak terrorystyczny na siedzibę giełdy w Karaczi. Siły bezpieczeństwa dzielnie walczyły z wrogiem i udaremniły atak. Składam szczere kondolencje rodzinom ofiar i modlę się o zdrowie rannych. – napisał na Twiterze Shahbaz Gill, asystent premiera Pakistanu.

W budynku, który znajduje się w strefie o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa, znajdują się również siedziby wielu prywatnych banków. Komendant policji w Karaczi, Ghulam Nabi Memon, powiedział Reutersowi, że doszło do wymiany ognia pomiędzy napastnikami a pracownikami ochrony.

Sytuacja wciąż się rozwija, a kierownictwo, z pomocą sił bezpieczeństwa, zarządza bezpieczeństwem i kontroluje sytuację – napisała na Twitterze Pakistańska Giełda Papierów Wartościowych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here