Naga MarketsGiełda odbija po czwartkowych spadkach. Mocne wzrosty na NCPiątkowa sesja przynosi bardzo dynamiczne wzrosty na głównych indeksach. Główne indeksy zrzeszające spółki z głównego parkietu GPW zyskują ponad 1%. NC Index, zrzeszający największe podmioty z małej giełdy zyskuje ponad 7%. Warto pamiętać jednak, że indeks zanotował wczoraj 15% straty, która była największą w historii istnienia indeksu podczas jednej sesji notowań.

  • Obroty na GPW w I półroczu 2020 r. wyniosły rekordowe 131 mld zł.
  • Piątkowa sesja przynosi wzrosty na większości akcji.
  • Indeks NC Index zyskuje ponad 7%!

Zobacz również: CI Games podpisał umowę na dystrybucję SGW Contracts 2

Ruch powrotny po czwartkowym tąpnięciu

Główne indeksy zyskują w piątek po południu nieco ponad 1%. Jest to ruch powrotny po wczorajszych ponad 3% spadkach, których skala tak naprawdę nie miała poparcia w bieżących komunikatach z polskiego rynku. Polska giełda w czwartek radziła sobie najsłabiej z rynków europejskich, dziś natomiast jest jedną z najmocniejszych.

Indeks WIG zrzeszający wszystkie spółki notowane na głównym parkiecie GPW zyskuje nieco ponad 1,3%, a kurs oscyluje w okolicach 50700 punktów. Kwadrans przed 15:00 obroty przekraczają nieznacznie 600 mln zł. co jest wartością przeciętną w zestawieniu z ostatnimi sesjami.

Liderem wzrostów na Giełdzie Papierów Wartościowych jest GlCosmed, której kurs zyskuje o nieco ponad 22%. Nieźle radzą sobie walory Biomed-Lublin (+20,21%) oraz Orzeł Biały (+19,43%). Na szerokim rynku 243 spółki rosną, 94 traci na wartości, a kurs 39 pozostaje bez zmian.

Liderzy wzrostów na GPW podczas piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Elon Musk: Warren Buffett nie jest “miłym dziadkiem”, za którego wszyscy go uważają

Giełda New Connect odrabia straty po czwartkowym tąpnięciu

“Mała giełda” będąca zapleczem parkietu głównego GPW zyskuje podczas piątkowej sesji nieco ponad 7%. Wzrost zdecydowanie robi wrażenie, należy jednak pamiętać, że podczas wczorajszej sesji został poprzedzony 15% spadkiem, rekordowym w historii istnienia indeksu NC Index.

Największym wzrostem mogą pochwalić się właściciele akcji spółki Bras (+41,79%), Eurosnack (+29,27%) oraz Investeko, którego akcje zyskują nieco ponad 25,5%.

Obroty na New Connect wynoszą przed godziną 15:00 nieco ponad 70 mln zł. zatem współczynnik “10% obrotów GPW” zachowywany często w ostatnich czasach, dziś również jest odnotowywany.

Liderzy wzrostu na NewConnect podczas piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here