Naga MarketsGiełda kryptowalutowa Kraken musi zapłacić 1,25 mln dol. grzywnyAmerykańska Commodity Futures Trading Commission (FTC) wydała we wtorek nakaz wniesienia i rozstrzygnięcia zarzutów przeciwko giełdzie kryptowalutowej Kraken za nielegalne oferowanie detalicznych transakcji na aktywach cyfrowych, w tym bitcoinie (BTC), oraz niezarejestrowanie się jako sprzedawca kontraktów terminowych (FCM) w USA. Kraken to założona w 2011 roku platforma cyfrowych aktywów, będącą jedną z największych giełd tego typu na terenie Stanów Zjednoczonych.

Kraken z karą pieniężną od CFTC oraz nakazem zaprzestania nieregulowanej działalności

Nakaz zobowiązuje Kraken do zapłaty kary pieniężnej w wysokości 1,25 miliona dolarów oraz do zaprzestania i zaniechania dalszych naruszeń ustawy o giełdach towarowych (CEA).– Ta akcja jest częścią szerszych wysiłków CFTC w celu ochrony amerykańskich klientów. Lewarowany handel aktywami cyfrowymi oferowany detalicznym klientom amerykańskim musi odbywać się na odpowiednio zarejestrowanych i regulowanych giełdach zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami – powiedział p.o. dyrektora ds. egzekwowania przepisów w CFTC, Vincent McGonagle

CFTC ustaliła, że od około czerwca 2020 r. do lipca 2021 r., Kraken oferował detaliczne transakcje towarowe w aktywach cyfrowych klientom z USA, którzy nie byli uprawnionymi uczestnikami kontraktu. Kraken służył jako jedyny dostawca lewarowania i utrzymywał opiekę nad wszystkimi aktywami przez okres trwania otwartej pozycji lewarowanej przez klienta.

Gdy klient kupował aktywa z wykorzystaniem dźwigni, firma Kraken dostarczała aktywa cyfrowe lub walutę krajową, aby zapłacić sprzedawcy za te aktywa. Firma Kraken wymagała od klientów wyjścia z pozycji i zwrotu aktywów otrzymanych na potrzeby handlu z dźwignią w ciągu 28 dni.

Klienci nie mogli przenosić aktywów z Kraken do momentu spełnienia obowiązku spłaty. Jeśli spłata nie nastąpiła w ciągu 28 dni, firma Kraken mogła jednostronnie wymusić likwidację pozycji lewarowanej. Giełda mogła również zainicjować przymusową likwidację, jeśli wartość zabezpieczenia spadała poniżej pewnego progowego odsetka całkowitego pozostałego do spłaty depozytu. W rezultacie nie dochodziło do faktycznej dostawy zakupionych aktywów.

Transakcje te były niezgodne z prawem, ponieważ wymagano, aby odbywały się na wyznaczonym rynku kontraktowym, a tak się nie stało. Ponadto, zabiegając o zlecenia i przyjmując je oraz zawierając detaliczne transakcje towarowe z klientami, a także przyjmując pieniądze lub majątek (lub udzielając w ich miejsce kredytu) na zabezpieczenie tych transakcji, firma Kraken działała nielegalnie jako niezarejestrowany FCM.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs amrest | notowania celon | allegro kurs akcji | naga markets | newconnect | kurs pge | ropa wti prognozy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here