Naga MarketsCreative Commons 2.0

Zaledwie w ten weekend gwiazda amerykańskiej ligi koszykarskiej NBA, Steph Curry, szukał w mediach społecznościowych informacji jak rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami. Jak się okazało, musiał być niezwykle pojętnym uczniem, gdyż został właśnie „globalnym ambasadorem” giełdy kryptowalutowej FTX.

Steph Curry będzie promował markę giełdy kryptowalut FTX

Zawodnik State Golden Warriors został „globalnym ambasadorem” FTX Trading Limited, która prowadzi globalną giełdę kryptowalut FTX i giełdę FTX US. W ramach umowy, otrzyma udziały w firmie, a FTX będzie dokonywać corocznych wpłat na rzecz fundacji Eat.Learn.Play, prowadzonej przez Curry’ego i jego żonę.– Jestem podekscytowany, że mogę współpracować z firmą, która demistyfikuje przestrzeń kryptowalutową i eliminuje czynnik onieśmielenia dla początkujących użytkowników – komentował Curry w komunikacie prasowym,. Jako ambasador, pomoże „rozszerzyć zasięg marki FTX i opowie o opłacalności kryptowalut nowym odbiorcom na całym świecie”.

Curry nie jest kompletnym nowicjuszem w dziedzinie kryptowalut. Pod koniec ubiegłego miesiąca wydał 55 ETH (wówczas wartych 180 000 dol.) na Bored Ape Yacht Club NFT – cyfrowe aktywa reprezentujące ilustrowane małpy. Później fani zaczęli przelewać na jego portfel Ethereum inne NFT.

invest

Najnowsza współpraca pokazuje, że Curry w mediach społecznościowych chciał jedynie pobudzić zainteresowanie odbiorców, kiedy napisał: „Dopiero zaczynam z kryptowalutami. Czy macie jakąś poradę”? Tweet wygenerował ponad 18 000 komentarzy, w tym odpowiedź maksymalisty Bitcoina Michaela Saylora i minimalistki kryptowalutowej Frances Coppoli.

Dla giełdy FTX nie jest to pierwszy kontakt ze światem sportu. W maju zawarła 19-letnią umowę o wartości 135 milionów dolarów na prawa do nazwy stadionu Miami Heat. Dodatkowo, w czerwcu podpisała umowę z Tomem Brady, rozgrywającym Tampa Bay, jako ambasadorem marki.

Umowa ta zawierała również element charytatywny, ponieważ giełda zobowiązała się do przekazania 1% opłat netto na cele charytatywne: FTX Foundation twierdzi, że do tej pory przekazała równowartość 3,75 miliona dolarów na cele charytatywne, w tym 50 000 dolarów na rzecz Fundacji TB12 Brady’ego.

Kolejne 12,7 miliona dolarów zostało podobno przeznaczone z darowizn i opłat użytkowników.

Nacisk FTX na sponsoring i spektakularne transakcje pomógł giełdzie instrumentów pochodnych i spot w tym roku stać się jedną z największych pod względem wolumenu na świecie. Platforma FTX US pozostaje jednak daleko w tyle za amerykańskimi konkurentami, takimi jak Coinbase i Kraken.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMIJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here