Naga MarketsCoinbase podpisuje kontrakt z rządem USA o wartości 1,36 mln dolarówZgodnie z informacją opublikowaną przez Federalny System Danych Zamówień oddział Immigration and Customs Enforcement w U.S.  (ICE) Homeland Security udzielił amerykańskiej giełdzie kytprowalut Coinbase kontraktu o wartości 1,36 mln dolarów na „aplikację biznesową” i „oprogramowanie do tworzenia aplikacji”. Nowa umowa jest największym federalnym kontraktem Coinbase do tej pory.

  • Kryptowaluty: Coinbase dostarczy rządowej jednostce ICE oprogramowanie do analityki sieci blockchain za kwotę 1,36 mln dolarów
  • Umowa została podpisana w czwartek i jest warta około czterdziestu razy więcej niż poprzednia 
  • ICE nie jest pierwszą agencją rządową, która skorzystała z usług Coinbase, w zeszłym roku rozmowy prowadziły agencja ds. Walki z narkotykami i Urząd Skarbowy
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty, Coinbase i amerykańskie służby

Giełda Coinbase od jakiegoś już czasu znana jest amerykańskiej administracji, a 9 sierpnia tego roku, ICE zapłaciło Coinbase 29 tys. dolarów za oprogramowanie kryminalistyczne. Zgodnie z dokumentem datowanym na 3 sierpnia, kontrakt został przyznany Coinbase na podstawie tego, że firma była jedynym sprzedawcą, który mógł świadczyć usługi wymagane przez agencję.Wcześniej giełda kryptowalutowa dostarczyła oprogramowanie U.S. Secret Service i Inland Revenue. Jednak nowa umowa jest największym federalnym kontraktem Coinbase. Została podpisana w czwartek i jest warta około czterdziestu razy więcej niż ostatnia, wynegocjowana z rządowym oddziałem Homeland Security.

invest

Szczegóły dotyczące do czego dokładnie ICE potrzebuje oprogramowania Coinbase, nie są w pełni znane. Dokument potwierdzający transakcje stwierdza, że niezbędne informacje wkrótce zostaną udostępnione publicznie.

Urząd podatkowy USA (IRS) poinformował, że chce użyć nowoczesnych narzędzi analitycznych w celu złapania oszustów podatkowych stosujących technologię blockchain, w tym członków grupy znanej jako Neutrino, którą w 2019 roku nabyło Coinbase.

Przejęcie nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ członkowie Neutrino byli wówczas powiązani z włoską organizacją o nazwie Hacking Team, która sprzedawała oprogramowanie szpiegowskie autorytarnym reżimom w Arabii Saudyjskiej, Sudanie i Wenezueli.

Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, wyraził później ubolewanie z powodu zakupu i zwolnił bardziej podejrzanych członków zespołu. Coinbase zawarła później umowy na oprogramowanie analityczne zarówno z Secret Service, jak i IRS mające pomóc zwalczać przestępczość w świecie FinTech.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ceny ropy wti | cena złotego | gpw mercator | akcje echo investment | cyfrowy polsat akcje notowania | mercator akcje wykres | gpw lpp |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here