Naga MarketsCreative Commons License

Youbit, giełda kryptowalutowa z Korei Południowej ogłosiła złożenie wniosku o upadłość w związku z drugim atakiem hackerskim w przeciągu bieżącego roku. Podmiot stracił 17% posiadanych aktywów, nie podał jednak informacji jaka była ich łączna wartość.


Kolejny cios zbyt silny dla utrzymania płynności giełdy?

Po raz pierwszy Youbit, znany wtedy jako Yapizon, utracił środki z powodu ataku hackerów w kwietniu 2017, kiedy z giełdy zniknęło 4 tysiące Bitcoinów o wartości $73 milionów. Lokalni śledczy rozpoczęli dochodzenia mające na celu ustalenie w jaki sposób cybernetyczni złodzieje uzyskali dostęp do głównego systemu giełdy, jak na razie nie przedstawiono jednak żadnych informacji.

Wcześniejsze ataki i wykradzenie kryptowalut o wartości kilkudziesięciu milionów miało być rzekomo efektem działań szpiegów współpracujących z Koreą Północną. Podobne zarzuty wysunięto również wobec ataków, które miały miejsce na giełdy Coinis oraz Bithumb.

W oficjalnym oświadczeniu giełda podała, że jej użytkownicy odzyskają około 75% wartości zdeponowanych środków. Straty mogłyby być o wiele większe, jednak zdecydowana większość aktywów znajdowała się w „cold wallecie”, będąc bezpieczną formą przechowywania środków, które nie brały udziału w wymianie handlowych.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

$300 milionów skardzione przez hackerów kryptowalutowych w 2017 roku

Około 300 milionów dolarów zostało wykradzionych przez hackerów poprzez ICO (ang. initial coin offering) w bieżącym roku, a ofiarami oszustów padło co najmniej 60 tysięcy inwestorów – podaje specjalny raport przygotowany przez Kaspersky Lab.

Zainteresowanie hackerów nowym i w wielu przypadkach nieregulowanym rynkiem ICO wzięło się przede wszystkim z ogromnych sum pieniędzy, które nowe projekty kryptowalutowe zgromadziły od stycznia 2017. Zgodnie z raportem Kaspersky Lab mowa o $3,5 miliarda w przeciągu ostatnich niespełna dwunastu miesięcy. Przeciętny uczestnik finansowania poprzez ICO wydał na wspierany projekt około $5 tysięcy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here