Naga MarketsW ramach airdropu giełda omyłkowo rozesłała klientom niewłaściwe tokeny

Południowokoreańska giełda kryptowalut Coinnest szuka sposoby na odzyskanie środków, które przypadkowo przekazała swoim użytkownikom w ramach airdropu. Jak poinformowało lokalne wydanie portalu CoinDesk, posiadacze kont otrzymali ponad $5 milionów w Bitcoinach i innych kryptowalutach, gdy giełda przygotowywała się do airdropu We Game Tokens (WGT). Błąd systemu spowodował jednak, że zamiast wspomnianego aktywa do użytkowników trafiły inne kryptowaluty.


Klienci otrzymywali również tradycyjną walutę, giełda nie ma zamiaru pokrywać strat

W związku z problemami z serwerem, niewielki odsetek klientów otrzymał od giełdy nawet… waluty fiat (koreańskie wony). Jak wynika z oficjalnego oświadczenia podmiotu, ten nie ma zamiaru ponosić straty, które ponieśli klienci i jednocześnie podejmuje kroki, aby odzyskać środki przekazane im w związku z pomyłką.

Część traderów, która otrzymała Bitcoiny zamiast WGT od razu chciała sprzedaż je w ramach giełdy, co doprowadziło do chwilowego załamania cen oferowanych przez Coinnest i spadku notowań Bitcoina o 90% (w ramach wspomnianej giełdy).

Nie jest to pierwszy raz kiedy giełda stała się ofiarą skandalu. Rok temu jej prezes został zatrzymany przez policję w związku z oskarżeniami dotyczącymi defraudacji środków należących do klientów oraz przyjęciem łapówki.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here