Naga MarketsJak wynika z najnowszych informacji przekazanych akcjonariuszom, do których dotarł portal Recode, giełda kryptowalutwa Coinbase w 2017 roku osiągała przychody przekraczające pułap jednego miliarda dolarów. Powodem miała być „eksplozja” wolumenów w drugiej połowie roku wywołana wykładniczymi wręcz wzrostami ceny.


Wartość firmy podwoiła się w niespełna pół roku

Jak wynika z dokumentów opublikowanych przez Coinbase, wartość firmy od sierpnia 2017 podwoiła się, wynosząc ówcześnie $1,6 miliarda. Według wrześniowych prognoz przychody miały wynieść $600 milionów, nikt nie spodziewał się jednak, że ostatni kwartał minionego roku przyniesie istną manię kryptowalutową pozwalając osiągnąć rekordowe wyniki.

Na czym zarabiała giełda? Na aktywności inwestorów, którzy kupują i sprzedają kryptowaluty pomiędzy sobą, potrącając za ten proces odpowiednią prowizję (w wysokości 0,25-1% całej transakcji). Im większy więc wolumen transakcyjny, tym większy zysk dla Coinbase. W momencie gdy od listopada obroty dzienne utrzymują się powyżej $25 miliardów dziennie wiadomo, że suma przychodów musi być zadowalająca – zarówno dla właścicieli spółki, jak i akcjonariuszy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Inwestorzy biją się o akcje

W związku z dynamicznym wzrostem coraz więcej osób i funduszy chce pozyskać akcje Coinbase. Osoby, którym udało się je do tej pory nabyć – ostatnia runda finansowania miała miejsce w sierpniu – nie chcą ich jednak wyprzedawać, a nic nie wskazuje, że giełda szykuje się do emisji kolejnych papierów. Takowa nastąpi najpewniej dopiero w trakcie debiutu giełdowego – na ten z pewnością jeszcze poczekamy, gdyż firma nie podaje żadnych szczegółów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here