Naga Markets

Giełda kryptowalut Kanga Exchange publikuje oświadczenie po wpisie na listę ostrzeżeń KNFUrząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) poinformował w piątek o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych spółki Good Investments LTD oraz BSSIP LTD, w związku z funkcjonowaniem strony i giełdy kryptowalutowej Kanga Exchange. Przedstawiciele platformy odnieśli się do wpisu w 10-punktowym oświadczeniu.

Kanga Exchange na liście ostrzeżeń KNF, giełda odpowiada

Kanga Exchange to działająca na rynku od 2018 roku giełda kryptowalut. Z biegiem czasu pakiet dostarczanych przez firmę usług poszerzył się o takie narzędzia jak portfel do przechowywania kryptoaktywów (aplikacja mobilna Kanga Wallet), kantory kryptowalut (zarówno stacjonarne jak i online), bramka płatności, platforma IEO, system bilingowy, mechanizm PoS i wiele innych. W ramach działalności platformy wyemitowane zostały także dwa tokeny: rozliczeniowy token KNG i wymienny na udziały token KESH.KNF 14 stycznia 2022 roku dopisał do listy ostrzeżeń spółki Good Investments LTD oraz BSSIP LTD, zaznaczając, że dotyczy to „funkcjonowania strony kanga.exchange”. Jak twierdzą przedstawiciele giełdy w wystosowanym w piątek oświadczeniu, spółka Good Investments była operatorem giełdy do 11 stycznia bieżącego roku, natomiast spółka BSSIP pełni jedynie działania pomocnicze.

Przedstawiciele platformy informują, że nie zostali poinformowani przez KNF lub prokuraturę o prowadzonym dochodzeniu i są gotowi podjąć wszelkie kroki w celu współpracy z regulatorem.

Pełna treść oświadczenia Kanga Exchange w niezmienionej formie znajduje się poniżej:

„W związku z wpisaniem dwóch spółek związanych z działalnością Kanga Exchange oświadczamy co następuje:

 1. Spółka Good Investments LTD była operatorem giełdy Kanga Exchange do dnia 11.01.2022 r o czym Spółka informowała Użytkowników mailowo oraz na stronie Giełdy.
 2. Spółka BSSIP LTD wykonuje pomocnicze działania związane z działalnością Kanga Exchange.
 3. Żadna ze wskazanych spółek nie wykonuje głównych operacyjnych zadań wymaganych do poprawnego funkcjonowania giełdy i związanych z nią usług (np. realizacja wpłat i wypłat, działalność kantorowa itp.).
 4. Żadna z usług świadczonych lub związanych z Kanga Exchange nie została przerwana.
 5. W celu zachowania najwyższych standardów, Kanga Exchange zawiadomiła partnerów operacyjnych o zaistniałej sytuacji, również tych którzy nie są związani bezpośrednio z podmiotami wpisanymi na listę ostrzeżeń. Otrzymaliśmy deklarację współpracy i wsparcia.
 6. Jako przedstawiciele Kanga Exchange nie rozumiemy zasadności zgłoszonych przez KNF wątpliwości, a mianowicie „umożliwiania obrotu instrumentami finansowymi bez zezwolenia”. Żaden z podmiotów związanych z Kanga Exchange nigdy nie podejmował działań związanych obrotem instrumentami wymagającego szczególnego zezwolenia.
 7. Zwracamy również uwagę na fakt, że żaden z podmiotów nie otrzymał oficjalnego zawiadomienia od KNFu lub prokuratury o toczącym się postępowaniu.
 8. Kanga Exchange deklaruje pełną współpracę z regulatorem i odpowiednimi urzędami. Jednocześnie służby prawne Kanga Exchange podjęły odpowiednie działania zmierzającą do natychmiastowego wyjaśnienia aktualnej sytuacji.
 9. Mamy również świadomość, że od kilku tygodni w przestrzeni internetowej podejmowane były działania zmierzające do oczernienia działalności i usług świadczonych przez Kanga Exchange. Sprawa została przekazana do organów ścigania. Podjęte zostały również działania zmierzające do ujawnienia tożsamości osób stojących za wskazaną inicjatywą.
 10. Od początku swojej działalności Kanga Exchange stawiała na współpracę i budowanie silnej wspólnoty kryptowalutowej. Zaistniałą sytuację odbieramy nie tylko jako próbę zaszkodzenia Kanga Exchange, ale działanie uderzające i szkodzące polskiej społeczności kryptowalutowej.”
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara złoty | amica akcje rekomendacje | gbp online | comparic | kruk akcje opinie | kurs franka wykres | datawalk akcje rekomendacje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

AVA TradeConotoxia
Poprzedni artykułJak zmieni się cena Ethereum? Inwestorzy oczekują silnego oporu na poziomie 3600 USD
Następny artykułKolejny kraj uczyni bitcoina (BTC) prawnym środkiem płatniczym
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

4 KOMENTARZE

 1. Bentyn we władzach spółki. Co ogolił ludzi na 21 mln zł. :) Konieczny jako udzialowiec co nagonił ludzi w 2017 na naście projektó które spadły o 98%. Połowa kangi to szulerzy z nieciekawa przeszłošcia. Gryn też jako udziałowiec i ten jego meta hero mlmowy scam co promuje Żukiewicz. 80 % tokenow kangi to personalne shity bez płynności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here