Naga MarketsBracia Tyler, Cameron Winklevoss
Bracia Tyler, Cameron Winklevoss

Bitcoinowi miliarderzy Cameron i Tyler Winklevoss rozważają wprowadzenie swojej giełdy kryptowalutowej Gemini do publicznego obrotu poprzez IPO szukając nowych sposobów spieniężenia swojego zbudowanego na cyfrowych aktywach majątku.

  • Gemini bierze pod uwagę możliwość publicznego debiutu na giełdzie
  • Majątek każdego z bliźniaków osobno wyceniany jest na ponad 2 miliardy dolarów
  • Bracia zainteresowali się kryptowalutami w pierwszych latach jego istnienia, w 2014 roku zakładając przedsiębiorstwo związane z rynkiem cyfrowych aktywów

Gemini wejdzie na giełdę? Winklevossowie rozważają IPO

Zdecydowanie rozważamy to i upewniamy się, że mamy taką możliwość. Obserwujemy rynek i prowadzimy również wewnętrzne dyskusje na temat tego, czy ma to dla nas w tym momencie sens Na pewno jesteśmy na to otwarci – powiedział w wywiadzie Cameron Winklevoss, współzałożyciel i prezes nowojorskiej firmy Gemini Trust Co.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin wzrósł ponad czterokrotnie w ciągu ostatniego roku, przywołując wspomnienia o bańce z 2017, która sprawiła, że kryptowaluty trafiły pod strzechy. Zmienność pozostaje cechą charakterystyczną dla dominującego cyfrowego aktywa, które w ubiegłym tygodniu wzrosło do prawie 42 tys. dolarów, a następnie osuwało się do 30 tys. dolarów podczas poniedziałkowej wyprzedaży.

Wstępna oferta publiczna (IPO), notowania bezpośrednie lub nawet fuzja z firmą zajmującą się przejęciami celowymi są brane pod uwagę jak próba odblokowania cyfrowego bogactwa znajdującego się w rękach braci Winklevoss, którzy należą do jednych z pierwszych propagatorów technologii kryptowalutowej. Coinbase Global Inc., największa amerykańska giełda cyfrowych aktywów, postanowiła iść tym samym krokiem i w grudniu złożyła do organów regulacyjnych wniosek o możliwość upublicznienia swoich udziałów. Bakkt Holdings LLC znajdująca się w zarządzaniu przez Intercontinental Exchange Inc., planuje natomiast wejść na giełdę poprzez fuzję z już notowaną spółką.

Bliźniacy, początkowo znani z tego, że pozwali Marka Zuckerberga za kradzież pomysłu na Facebooka, są wieloletnimi zwolennikami i posiadaczami biicoina. Założyli Gemini – obecnie nowojorską firmę powierniczą regulowaną przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork – w 2014 roku, której działalność obejmuje wymianę cyfrowych aktywów i szereg dodatkowych usług. Majątek braci wyceniany jest 2 miliardów dolarów (na głowę), według Indeksu Miliarderów Bloomberga.

Aby zachęcić nowych amerykańskich klientów do zakupu kryptoaktywów, firma ogłosiła w czwartek wprowadzenie karty kredytowej Gemini, która będzie działać jak tradycyjna karta, ale będzie oferować do 3% zwrotu w bitcoinie lub innych cyfrowych aktywach przy każdym dokonanym zakupie. Nagrody będą automatycznie wpłacane na konta Gemini posiadaczy kart.

“Gotówka jest śmieciem”, powiedział dyrektor generalny Gemini Tyler Winklevoss, powtarzając popularny wśród sympatyków kryptowalut slogan. Jego zdaniem inflacja osłabi siłę nabywczą dolara.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here