Naga MarketsLondyńska giełda kryptowalut Exmo ucierpiała w poniedziałek w wyniku rozproszonego ataku typu denial-of-service (w skrócie DDoS), co spowodowało brak dostępu do serwerów platformy. Giełda informowała o problemach w poniedziałek podając, że liczne zapytania przeciążyły jej serwery. W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy jest to drugi atak wymierzony w platformę.

  • EXMO to angielska giełda kryptowalut, która działa od 2014 roku
  • Pod koniec grudnia 2020 roku spółka informowała, że została okradziona na ponad 10 mln dol.
  • Nowy tydzień to kolejny atak, tym razem jednak DDoS. Nie doprowadził on jednak do wycieku środków

Exmo pada ofiarą ataku drugi raz od grudnia

Hakerzy wzięli na celownik giełdę o wolumenie 75 milionów dolarów w ramach rozproszonego ataku typu DDoS. Te cyberataki zazwyczaj przeciążają system licznymi żądaniami z wielu zainfekowanych wirusami serwerów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Atak następuje dwa miesiące po tym, jak giełda kryptowalutowa poinformowała, że hakerzy ukradli 10,5 miliona dolarów w bitcoinie (BTC), etherze (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH), Tetherze (USDT) i Zcash (ZEC). Kierownictwo zasugerowało wówczas, że część środków nie mogła zostać odzyskana, ponieważ napastnicy wypłacili 1 milion dolarów w XRP i 2,8 miliona dolarów w ZEC za pośrednictwem Poloniex.

Według danych z CoinMarketCap, całkowity wolumen na Exmo spadł o 4,9% w ciągu ostatnich 24 godzin. Incydent z grudnia 2020 roku spowodował, że giełda straciła około 5% swoich całkowitych aktywów, choć podobno tylko gorące portfele Exmo zostały dotknięte przez atak.

Maria Stankevich, główny oficer ds. rozwoju biznesu w Exmo, powiedziała w rozmowie z mediami, że od czasu naruszenia bezpieczeństwa z grudnia 2020 r., giełda wdrożyła szereg środków w celu zmniejszenia możliwości przyszłego ataku. Dodała, że Exmo przeniosło wypłaty kryptowalut do ramienia opiekuńczego producenta portfeli sprzętowych Ledger i stworzyło program bug bounty pozwalający zgłaszać klientom ewentualne niedociągnięcia platformy.

Od 10 stycznia wszystkie giełdy kryptowalutowe w Wielkiej Brytanii muszą być zarejestrowane w ramach krajowego Financial Conduct Authority, który sprawdza, EXMO to angielska giełda kryptowalut, która działa od 2014 rokuczy działają one zgodnie z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy. Exmo znalazło się wśród firm, których aplikacja o wydanie tymczasowych licencji po Brexicie została rozpatrzona pozytywnie. Obecna autoryzacja pozwala na prowadzenie działalności do 9 lipca 2021 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena dolara | bitcoin era | wykres cen bitcoina | płatności blik | nasdaq akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here