Naga MarketsGiełda kryptowalut Eterbase straciła 5 mln dol. po ataku na hot walletyWywodząca się ze Słowacji giełda kryptowalutowa Eterbase padła ofiarą ataku hakerskiego, wynika z informacji opublikowanych przez przedsiębiorstwo. W związku z przejęciem hot waletów należących do giełdy złodzieje wykradli 8 września około 5,4 miliona dolarów. Jak zapewniają jednak przedstawiciele Eterbase, policja została poinformowana o wydarzeniu i już zajmuje się sprawą. Z najnowszych ustaleń wynika, że spora część środków trafiła na giełdy Binance, Huobi oraz HitBTC.

  • Eterbase to słowacka giełda kryptowalutowa
  • Podmiot padł ofiarą ataku hakerskiego, w ramach którego z gorących portfeli wykradziono sześć różnych kryptowalut
  • Wstępne dochodzenie pomogło ustalić gdzie trafiła zdecydowana większość środków

Eterbase poinformował o przejęciu gorących portfeli, z których zniknęły BTC, ETH, TRX, XTZ, ALGO i XRP

Pierwsza informacja o przejęciu hot walletów pojawiła się na oficjalnej stronie giełdy kryptowalutowej 8 września. Zespół Eterbase podawał w niej adresy portfeli, na które przeniesione zostały środki (łącznie ponad 5 milionów dolarów) oraz informował o kontakcie z przedstawicielami zcentralizowanych punktów handlowych, do których rzekomo miały trafić wykradzione fundusze.

Aktualizacja pojawiła się w środę, 9 września. Giełda uspokajała w niej, że posiada odpowiednią ilość dostępnego kapitału, aby pokryć wypłaty wszystkich użytkowników jednocześnie zapewniając, że nie ma zamiaru wstrzymać swojej działalność.

– Po audycie bezpieczeństwa przeprowadzonym przez znane globalne przedsiębiorstwa, nasze operacje zostaną wznowione. Poinformujemy o dacie ponownego otwarcia tak szybko jak tylko będzie to możliwe – napisano.

Najnowsza informacja dotycząca kradzieży środków pochodzi z 10 września i opublikowana została na Twitterze. Eterbase podał, że spora część środków trafiła na giełdy Binance, HuobiGlobal oraz HitBTC. Do wiadomości odniósł się prezes Binance zapewniając, że jego zepsuł ds. bezpieczeństwa od razu zajął się sprawą i zrobi wszystko co w jego mocy, aby pomóc odzyskać środki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/USD) próbuje odbijać, ale oczekuje na posiedzenie EBC
Następny artykułSzczere wyznanie Donalda Trumpa: Celowo bagatelizowałem pandemię
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here