Naga MarketsKanadyjska giełda kryptowalut Einstein, która kilka tygodni temu została postawiona w stan upadłości, a syndyk rozpoczął podział funduszy między wierzycieli zgodnie z zasadami prawa upadłościowego i naprawczego, została właśnie całkowicie zamknięta. Co więcej, nie ma dowodów co do miejsca przechowywania środków giełdy, które szacuje się na około 16 milionów CAD.


Zobacz również: QuadrigaCX – tragiczna historia giełdy w pigułce

Einstein: Środki giełdy zostały utracone, a może skradzione?

czaszka i zapalony papierosOperator rynku kanadyjskiego jest drugą upadłościową giełdą kryptowalut w tym kraju, po zamknięciu QuadrigaCX na początku 2019 r. Tym razem strata może być mniejsza, ale giełda miała podobny scenariusz wstrzymania funduszy swoich klientów.

Giełdzie Einstein nakazano zaprzestanie działalności 1 listopada i została ona prześwietlona przez British Columbia Securities Commission. 18 listopada firma Grant Thornton zakończyła tymczasowe postępowanie upadłościowe odkrywając, że giełda nie posiada środków w żadnym podanym do oficjalnych źródeł banku.

Michael Gokturk, dyrektor generalny nieistniejącej już giełdy Einstein zeznał, że na rachunkach znajdowało się od 8 do 10 milionów CAD, a nie 16 milionów wcześniej zgłoszonych. Większość funduszy była w aktywach kryptograficznych. Jednak nie ujawniono portfeli ani adresów, a sam Gokturk rzekomo trzymał fundusze nie tylko w kontrolowanych portfelach, ale również na innych giełdach.

Jedynym źródłem wiedzy o funduszach giełdy Einstein jest oświadczenie pod przysięgą obywatela Kolumbii Brytyjskiej Sammy Wu z Kanady, który twierdzi, że ma wiedzę na temat giełdy. Twierdził, że operator rynku połączył fundusze zarówno fiat, jak i krypto i wykorzystał tę pulę do obsługi wypłat. Giełda Einstein otworzyła rynki dla 19 monet i tokenów oraz przyjmowała depozyty fiat w USD i CAD. Scenariusz przypomina twierdzenia, że ​​niektóre fundusze na QuadrigaCX były przechowywane na giełdzie Kraken.

Obecnie firma, która prowadziła giełdę Einstein, znajduje się pod pełnym nadzorem BCSC. Nie jest pewne, czy fundusze zostały utracone, czy celowo przekazane na osobiste rachunki właścicieli. W każdym razie giełda Einsteina była stosunkowo niewielka i przez wiele miesięcy dawała niepokojące oznaki, że jej działalność może zakończyć się oszustwem.

Poprzednie raporty użytkowników wykazywały brak odpowiedniego wsparcia i agresywne odpowiedzi pracowników pytanych o fundusze klientów. Podobno giełda Einstein pozwalała na wypłaty tylko wtedy, gdy nowi klienci dokonywali depozytów, co mogłoby sugerować rodzaj piramidy finansowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here