Naga Markets
O giełdzie kryptowalut Cryptopia zrobiło się głośno w połowie stycznia 2019 roku, wtedy bowiem została zaatakowana przez hakerów. Giełda nie zdołała się podnieść po tym ataku, jak się dowiadujemy, handel na platformie zostaje zawieszony, a firma zlikwidowana.

Przypomnijmy, w połowie stycznia Cryptopia zawiesiła handel po przejęciu platformy przez hakerów. Na początku była mowa o stratach w wysokości 2,5 mln USD, z czasem jednak kwota ta powiększyła się do 16 mln USD. Największa giełda kryptowalutowa w Nowej Zelandii była pod kontrolą hakerów przez ponad dwa tygodnie.

Platforma Cryptopia po ataku zaczęła działać ponownie dopiero w drugiej połowie marca 2019 roku, kiedy to umożliwiono handel na czterdziestu parach kryptowalutowych.

Grant Thornton ogłasza likwidację Cryptopii

Niespełna dwa miesiące po wznowieniu handlu, firma Grant Thornton z Nowej Zelandii specjalizująca się w usługach audytorskich i doradczych poinformowała, że została likwidatorem Cryptopii. Wiadomość o likwidacji giełdy została potwierdzona Twitterowym koncie koncie giełdy oraz na jej stronie internetowej.

Firma Grant Thornton oświadczyłą, że włamanie miało „poważny” wpływ na handel firmy i pomimo starań kierownictwa zmierzających do obniżenia kosztów i przywrócenia rentowności zdecydowano, że likwidacja jest najlepszą drogą dla wszystkich zainteresowanych stron.

David Ruscoe i Russell Moore z Grant Thornton pomogą Cryptopii zabezpieczyć aktywa „z korzyścią dla wszystkich interesariuszy” – czytamy w oświadczeniu. W tym czasie handel na giełdzie pozostaje zawieszony, a sam proces może potrwać miesiące.

Klienci żądają zwrotu środków

Pod wpisem dotyczącym likwidacji opublikowanym na Twitterze zaczęli wypowiadać się niezadowoleni klienci, którzy narzekają na brak możliwości wypłaty środków od czasu włamania. Słychać także głosy nawołujące do pozwu zbiorowego przeciwko giełdzie.

David Ruscoe z Grant Thornton skomentował:
„Zdajemy sobie sprawę, że klienci Cryptopia będą chcieli jak najszybciej rozwiązać tę sprawę. Przeprowadzimy szczegółowe dochodzenie, współpracując z kilkoma różnymi interesariuszami, w tym z kierownictwem i udziałowcami, aby znaleźć rozwiązanie, które leży w najlepszym interesie klientów i interesariuszy”.

Oczekuje się, że Grant Thornton złoży wstępny raport na temat sprawy w przyszłym tygodniu na stronie internetowej New Zealand Companies Office.

O likwidacji giełdy informował także Mike Satoshi w poniższym wideo:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here