Naga Marketsoszustwo scamCobinhood, znana tajwańska giełda kryptowalut, ogłasza upadłość. W tle jest jednak afera związana z firmą Dexon Foundation, która w zeszłym miesiącu sprzedała swoje tokeny DXN za 3,5 miliona dolarów. Niestety nie wypłaciła ich swoim inwestorom.

Cobinhood jest znana z bardzo szerokiej gamy oferowanych kryptowalut. Niemniej jednak analitycy rynku twierdzą, że duża liczba coinów może wskazywać na ograniczone samoregulacje firmy. Krótko mówiąc: istnieje ryzyko, że giełda dodawała tokeny i kryptowaluty “jak leci” i nie weryfikowała jakości stojących za nimi projektów.

Upadłość

Teraz Cobinhood złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości i wyznaczenie likwidatora, który domknie wszelkie sprawy giełdy. Już wcześniej mówiono o planach dot. zwolnień pracowników. Wydaje się teraz, że plany restrukturyzacji firmy okazały się znacznie bardziej intensywne, niż można było przypuszczać. Nie tylko personel straci prace, ale też sam podmiot zniknie z rynku.

W tle upadku Cobinhood jest jednak podejrzenie o tzw. exit scam. Chodzi o to, że wiadomość o upadłości zbiegła się z końcem ICO projektu Dexon. Ponoć za giełdą i Dexon stoją zaś te same osoby. Po zebraniu ponad 3 milionów dolarów w zeszłym miesiącu, także Dexon ogłosił upadłość.

Wszystkie tokeny sprzedane w ICO Dexon miały zostać odblokowane 20 maja, kiedy inwestorzy uzyskaliby dostęp do swoich funduszy. Jednak po 20 maja inwestorzy nadal nie otrzymali tokenów zakupionych podczas ICO. Sprawa zaczyna więc być podejrzana. Łączenie jej z upadkiem giełdy może i jest przesadą, ale pomiędzy tymi kwestiami występuje  zbyt wiele punktów wspólnych, by przejść obok tego obojętnie.

Nadal nie ma też oficjalnych informacji o tym, kiedy Cobinhood zakończy działalność. Co dziwne sama giełda nadal funkcjonuje.

Firma ogłosiła w zeszłym tygodniu informację o bankructwie, ale utrzymywała, że ​​nie wpłynęło to na codzienne transakcje na jej platformie. Jednak dowody sugerują, że ten fakt wpłynął na wielkość operacji. Dopóki nie będzie dostępnych więcej informacji, trudno będzie ustalić, czy jej problemy wynikają z zaniedbań, bankructwa czy też posądzenia o oszustwa są zasadne.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here