Naga Markets

Giełda kryptowalut Bitstamp jednak nie pobierze 10 EUR m-cznie za brak aktywności użytkownikówWiele platform handlowych na tradycyjnych rynkach finansowych pobiera od swoich użytkowników „opłatę za nieaktywność”. Na podobny krok chciała się zdecydować popularna w Europie giełda kryptowalutowa Bitstamp. Plany spotkały się jednak z tak dużą krytyką ze strony społeczności, że platforma wycofała się z nich niemal natychmiast.

  • Bitstamp stracił sporo wolumenu w ostatnim czasie w związku ze spadkami cen na rynku kryptowalut
  • Chcąc walczyć z trudnymi czasami postanowił wprowadzić opłatę za nieaktywność użytkowników, co spotkało się jednak z ostrą krytyką
  • Giełda kryptowalut wycofała się z pomysłu i przeprasza za niedogności. Problemy rynkowe jednak nie zniknęły
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż konto!

Bitstamp nie pobierze opłąty za nieaktywność

Jak informował Comparic.pl, platforma Bitstamp zapowiedziała, iż wprowadzi opłatę w wysokości 10 EUR miesięcznie dla nieaktywnych użytkowników z saldem konta poniżej 200 EUR, aby zrekompensować koszty ich utrzymywania. Opłata miała wejść w życie 1 sierpnia.Jeżeli dany użytkownik nie dokonałbym żadnej transakcji na swoim koncie w przeciągu miesiąca, wtedy platforma potrąciłaby z salda wspomnianą kwotę. Praktyka ta jest powszechnie stosowana przez domy maklerskie na całym świecie, w przypadku rynku kryptowalut byłaby jednak czymś całkowicie nowym.

I to nie spodobało się klientom Bitstamp oraz sympatykom cyfrowych aktywów.

– Usłyszeliśmy odpowiedź od naszych klientów. Wzięliśmy pod uwagę obawy i zdecydowaliśmy się anulować opłatę za nieaktywność – komentował prezes Bitstamp, JB Graftieaux.

– Naszym celem zawsze było bycie bezpieczną i niezawodną platformą handlową, która zapewnia wiodące w branży usługi, i nie zamierzamy zbaczać z tej ścieżki. Wszyscy nasi klienci mogą nadal korzystać i cieszyć się wszystkimi naszymi usługami bez względu na saldo swoich kont i czas, jaki upłynął od poprzednich działań. Przepraszamy za niedogodności, które mogły zostać spowodowanenapisano w oświadczeniu na blogu platformy.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Chociaż Bitstamp zdecydował się wycofać z pomysłu po ostrej krytyce, nie zmienia to warunków rynkowych, które pchnęły platformę do takiego ruchu. Firma ogłosiła chęć wprowadzenia dodatkowych opłat w momencie gwałtownego spadku wolumenu obrotu na głównych giełdach i jednej z najgorszych wyprzedaży w historii szerszego rynku kryptowalut. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Bitstamp odnotował 47% spadek dziennego wolumenu, według danych z CoinGecko.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji livechat | bitcoin cena | celon pharma akcje | kurs akcji lpp | pkn orlen akcję | stalprodukt giełda | celon giełda |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKurs EUR/USD może osiągnąć parytet. Co zrobi RPP? Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułInpro wprowadziło do oferty 68 lokali w pierwszym projekcie w Elblągu
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here