Naga MarketsGiełda kryptowalut Binance z kolejnym ostrzeżeniem. Tym razem z WłochWłoska komisja nadzoru finansowego Consob ostrzega oszczędzających, że firmy z “Grupy Binance” nie są upoważnione do świadczenia usług i działalności inwestycyjnej we Włoszech, także za pośrednictwem strony binance.com, oferującej dostęp do giełdy kryptowalut. Jest to kolejne ostrzeżenie europejskiego regulatora po tym, jak brytyjska FCA stwierdzała, że Binance nie spełnia wymogów niezbędnych do prowadzenia licencjonowanej działalności z terenu UK.

  • Z powodu braku fizycznej, głównej siedziby i zdecentralizowanego modelu prowadzenia działalności Binance spotkało się z oporem regulacyjnym europejskich i światowych komisji nadzoru
  • Gdy brytyjskie FCA poinformowało o zakazie świadczenia usług przez giełdę, brytyjscy partnerzy platformy zaczęli rezygnować z dalszej współpracy
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Binance z narastającymi problemami regulacyjnymi

Problemy Binance zaczęły się jeszcze pod koniec ubiegłego miesiąca, gdy brytyjski nadzorca rynku finansowego Financial Condcut Authority (FCA) zakazał świadczenia usług Binance Markets Limited, spółce należącej do Grupy Binance.Własne ostrzeżenie wystosował również Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), zwracając uwagę na ostrzeżenia, jakie zostały opublikowane w ostatnim czasie przez zagraniczne organy nadzoru w zakresie działalności Binance. Wcześniej podobne ostrzeżenia publikował między innymi niemiecki BAFIN, a w krajach spoza Europy tajski SEC oraz wywodząca się z Kajmanów CIMA.

15 lipca swoje własne ostrzeżenie wystosował włoski Consob. W publikacji napisano:

– (…) należy zwrócić uwagę opinii publicznej na tę okoliczność. Zachęca się oszczędzających do zachowania najwyższej staranności, aby dokonywać wyborów inwestycyjnych z pełną świadomością, sprawdzając z wyprzedzeniem, czy strony internetowe, za pośrednictwem których dokonują inwestycji, można przypisać uprawnionym podmiotom

Ponadto, zachęca się oszczędzających do przyjęcia najwyższej ostrożności w dokonywaniu transakcji na instrumentach związanych z kryptowalutami, ponieważ może to oznaczać całkowitą utratę zainwestowanych środków i zaleca się, aby zawsze przestrzegać ogólnej zasady rozważnego podpisywania umów tylko wtedy, gdy mają odpowiednie zrozumienie i tylko wtedy, gdy są wspierani przez jasne i pełne informacje również na temat tożsamości kontrahenta, który może zaproponować siebie jako dostawcę usług – komentuje Consob.

W każdym przypadku ważne jest, aby oszczędzający zostali poinformowani, że transakcje na instrumentach związanych z aktywami kryptograficznymi mogą wiązać się z ryzykiem, które nie jest natychmiast odczuwalne, ze względu na ich złożoność, dużą zmienność cen, jak również w przypadku awarii i ataków cybernetycznych, podsumowuje włoski regulator.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Binance wstrzymuje przelewy i traci ważnego partnera

Ograniczenia regulacyjne, przed którymi stoi giełda kryptowalutowa Binance, zmusiły popularną platformę obrotu cyfrowymi aktywami do tymczasowego wstrzymania przelewów bankowych denominowanych w euro, wynika z wiadomości e-mail wysłanej do klientów we wtorek (6 lipca 2021 roku).

Jak poinformowało Binance, przelewy SEPA w euro, zostały wstrzymane na czas nieokreślony z powodu okoliczności pozostających poza kontrolą giełdy: “Ze względu na wydarzenia poza naszą kontrolą, tymczasowo zawieszamy depozyty EUR za pośrednictwem SEPA od 10 rano CET w dniu 7 lipca 2021 roku”.

Na początku tego tygodnia media obiegła natomiast informacja, że giełda straciła kluczowego partnera w UK, wstrzymując tym samym tymczasowo wypłaty środków w funtach brytyjskich. Z najnowszych doniesień wynika, iż wpłaty i wypłaty bankowe za pośrednictwem sieci Faster Payments zostały wstrzymane. Redaktor z Finance Times – Adam Samson napisał na Twitterze, że Clear Junction był jednym z głównych europejskich partnerów tej platformy. Instytucja ta ogłosiła, iż nie będzie już realizować wpłat i wypłat zarówno w EUR, jak i GBP.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here