Naga MarketsPewien zamożny inwestor z Europy, którego personalia pozostają anonimowe wszczął postępowanie arbitrażowe w Międzynarodowej Izbie Handlowej (ICC) przeciwko giełdzie kryptowalut Binance. Domaga się on odszkodowania w wysokości ponad 140 milionów dolarów, tj. około 555 milionów złotych, twierdząc, że jego fundusze zostały niesprawiedliwie zlikwidowane przez giełdę w listopadzie 2020 roku.

Inwestor żąda 140 mln USD

Roszczenie jest skierowane do ponad 45 podmiotów na całym świecie, które rzekomo są powiązane z Binance, ponieważ giełda nie ujawnia swojej siedziby.Roszczenie koncentruje się wokół automatycznego systemu likwidacji Binance. Inwestor twierdzi, że giełda zmusiła go do sprzedaży dużych ilości konkretnej kryptowaluty wbrew jego własnym interesom.

Zasady arbitrażu ICC są stosowane na całym świecie w sprawach, które dotyczą sporów transgranicznych. W postępowaniu arbitrażowym każda ze stron wybiera jednego arbitra. Ponadto, w sprawie uczestniczy także trzeci, niezależny arbiter.W ten sposób, zamiast pozwu, w którym sprawa trafia do sędziego i ławy przysięgłych, jest ona przedstawiana trzem arbitrom.

Warto w tym miejscu przypomnieć także, że Binance stoi również w obliczu innego potencjalnego pozwu od własnych użytkowników. Grupa inwestorów zebrała bowiem 5 milionów dolarów, aby pozwać giełdę w związku z awarią 19 maja – kiedy cena bitcoina drastycznie spadła. Twierdzą oni, że łącznie stracili ponad 20 milionów dolarów. Od momentu ogłoszenia zamiaru pozwania giełdy, prawie 1000 osób przyłączyło się do potencjalnego pozwu. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje famur | notowania gpw | średni kurs funta nbp | notowania swig80 | najwyższy kurs funta | kurs walut w czasie rzeczywistym | develia kurs akcji | cena akcji pkobp |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCena srebra kontynuuje wzrosty. Analiza techniczna notowań surowca
Następny artykułDolar słabnie przez obawy inflacyjne, euro ma szansę na aprecjację po zebraniu EBC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here