Naga MarketsSpadki na rynkuNa czwartym co do wielkości światowym rynku giełdowym, popołudniowa sesja przyniosła niespodziewane i bardzo drastyczne osunięcia. Aż trzy spółki traciły ponad 75% w przeciągu zaledwie kilku minut, a kolejne dziesięć osuwało się o 20% lub więcej przed zamknięciem dnia handlowego na Dalekim Wschodzie, w efekcie czego z rynku wyparowało niemal 5 miliardów dolarów.


„Niektóre z tych spółek mogą posiadać wzajemne udziały, a gdy jedna z nich zaczyna tracić, zazwyczaj ciągnie za sobą pozostałe”, powiedział Hao Hong, główny strateg w Bocom International Holdings Co. “Jest prawdopodobne, że podobne niespodziewane ruchy mogą mieć miejsce w kolejnych miesiącach. Wiele akcji notowanych w Hong Kongu wypada obecnie poniżej oczekiwań, co wywołuje lawinowe wycofywanie pozycji”

Spółka zmiana ceny
Jiayuan -81%
Rentian Tech -73%
HongDa Financial -68%
Sunshine 100 -65%
Edvance International -52%
Chiho Environmental -39%
M&L Holdings -30%
Wealth Glory Holdings -26%
TradeGo Fintech -26%
Guorui Properties -22%

Akcje spółek notowanych w Hong Kongu silnie traciły w czwartek. Źródło: Bloomberg


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

W grupie trzech najsilniej tracących spółek znalazły się Jiayuan International Group Ltd., Sunshine 100 China Holdings Ltd. oraz Rentian Technology Holdings Ltd. Niektórzy inwestorzy wskazali na fakt, że Jiayuan ma 350 milionów dolarów długu z terminem zapadalności na czwartek. Co więcej, Gu Yunchang jest członkiem zarządu zarówno Jiayuan jak i Sunshine 100, jak podaje Bloomberg.

W czwartym kwartale Jiayuan sprzedał obligacje o wartości 400 milionów dolarów, których termin wykupu przypada na październik 2020 roku. Te papiery wartościowe spadły o 30 centów do rekordowo niskiego poziomu 70 centów w stosunku do dolara od godziny 16:25 czasu lokalnego.

“Nikt tak naprawdę nie wie, co się tu dzieje”, powiedział Castor Pang, szef działu badawczego w Core Pacific-Yamaichi International. “Dla zwykłych inwestorów jest to bardzo zaskakująca i trudna sytuacja, ponieważ nie było czasu na wyjście”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. “[…] w efekcie czego z rynku wyparowało niemal 5 miliardów dolarów.”

    Nie wyparowało, tylko zmieniło właściciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here