TMS


Kryptowalutowa giełda z siedzibą w San Francisco – Kraken prawdopodobnie zostanie zarejestrowana w  amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jako broker-dealer i alternatywny system obrotu (ATS) – powiedział CEO i założyciel giełdy.


“Prawdopodobnie zostaniemy zarejestrowani jako pośrednik (broker). Nie sądzę, że to jakoś szczególnie pomoże firmie, i tak wszystko robimy dobrze” – powiedział dyrektor generalny Krakena, Jesse Powell.

Giełdy kryptowalut w Stanach Zjednoczonych są regulowane na szczeblu stanowym, zarejestrowane jako podmioty przekazujące pieniądze, nie działają jako giełdy papierów wartościowych, przykładem takim może być też Coinbase.

Rejestracja jako ATS, który jest inaczej regulowany niż publiczne papiery wartościowe da więcej uprawnień SEC do wglądu w platformę. Może też sprawić, że komisja nie będzie podejmować działań przeciwko giełdom.

Jednak jest to bardzo żmudny proces, Powell powiedział, że poddałby się temu gdyby SEC zapewnił większą jasność co do statusu prawnego kryptowalut i oferowania początkowych ofert (ICO). Powell znany jest także ze swojej wrogiej postawy do regulatorów. Powiedział również, że ma nadzieje w przyszłości Kraken z firmy prywatnej stanie się publiczną i jej akcje zostaną „stokenizowane”.

„Gdyby udało się tego dokonać, byłoby to niesamowite” – dodał.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here