Naga MarketsKryptowalutowa giełda z siedzibą w San Francisco – Kraken prawdopodobnie zostanie zarejestrowana w  amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jako broker-dealer i alternatywny system obrotu (ATS) – powiedział CEO i założyciel giełdy.


“Prawdopodobnie zostaniemy zarejestrowani jako pośrednik (broker). Nie sądzę, że to jakoś szczególnie pomoże firmie, i tak wszystko robimy dobrze” – powiedział dyrektor generalny Krakena, Jesse Powell.

Giełdy kryptowalut w Stanach Zjednoczonych są regulowane na szczeblu stanowym, zarejestrowane jako podmioty przekazujące pieniądze, nie działają jako giełdy papierów wartościowych, przykładem takim może być też Coinbase.

Rejestracja jako ATS, który jest inaczej regulowany niż publiczne papiery wartościowe da więcej uprawnień SEC do wglądu w platformę. Może też sprawić, że komisja nie będzie podejmować działań przeciwko giełdom.

Jednak jest to bardzo żmudny proces, Powell powiedział, że poddałby się temu gdyby SEC zapewnił większą jasność co do statusu prawnego kryptowalut i oferowania początkowych ofert (ICO). Powell znany jest także ze swojej wrogiej postawy do regulatorów. Powiedział również, że ma nadzieje w przyszłości Kraken z firmy prywatnej stanie się publiczną i jej akcje zostaną „stokenizowane”.

„Gdyby udało się tego dokonać, byłoby to niesamowite” – dodał.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSberbank przeprowadza pierwszą w Rosji emisję obligacji w oparciu o inteligentne kontrakty
Następny artykułSygnał kupna na JSW [JSW]
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here