Naga MarketsGdzie można kupić kryptowaluty? Sprawdź w tym artykule.

Giełda kryptowalut

Główną zaletą giełdy kryptowalut jest bezsprzecznie szeroki wybór cyfrowych aktywów. Platformy takie jak Binance, Bittrex, Huobi, Bithumb czy BitBay oferują dostęp do setek różnych aktywów, wliczając w to mało znane projekty z dalekich miejsc coinmarketcap.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z drugiej strony poruszanie się na giełdzie może być dla niektórych użytkowników problemem. To fakt, że giełdy oferują już bardzo proste możliwości zakupów kryptowalut (np. poprzez kartę kredytową), aczkolwiek składanie depozytów i zlecanie wypłat na inne portfele to już wyższa szkoła jazdy dla początkujących w tym świecie.

Większość giełd, które obsługują waluty fiducjarne jak USD, EUR czy PLN prawie zawsze wymagają pełnej weryfikacji użytkownika. Charakteryzuje się ona podaniem pełnych danych osobowych a czasem i miejsca zamieszkania. Możemy więc zapomnieć o anonimowości.

Kantor kryptowalut

Dla tych, którzy cenią sobie anonimowość i spersonalizowaną obsługę, można wybrać kantor kryptowalut. W zależności od kraju, zakupy w kantorze kryptowalut są do pewnej kwoty anonimowe. Nikt nie zapyta Was o dowód czy prawo jazdy.

W kantorach często znajdziemy również pasjonatów, którzy nie tylko sprzedadzą nam kryptowaluty, ale także pomogą zainstalować bezpieczny portfel, wykonać transakcję i objaśnić po krótce świat technologii blockchain.

Wadą kantorów kryptowalut jest to, że musimy pofatygować się do nich osobiście i są one niekiedy droższe niż zakupy na giełdzie.

Wiodącą firmą na polskim rynku kantorów kryptowalut jest firma FlyingAtom, która prowadzi swoje oddziały w 13 miastach w Polsce.

Bitomat

Dla tych, którzy cenią sobie anonimowość i niezależność, można wybrać bitomat, czyli bitcoinowy bankomat. Brak weryfikacji, brak kontaku z inną osobą, tylko my i maszyna, w której możemy zakupić i sprzedać nasze kryptowaluty.

Takie rozwiązanie sprawdza się dość dobrze do kwot rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przy wyższych kwotach mogą się jednak pojawić problemy np. ze stanem gotówki w bitomacie czy limitem transakcji.

Według danych z serwisu Coinatmradar możemy skorzystać w Polsce już z ponad 70 Bitomatów. Również i w tym segmencie polskiego rynku kryptowalut aktywnie działa FlyingAtom. Z tych 70 urządzeń do wymiany BTC, z których możemy korzystać w naszym kraju, aż 30 z nich należy do FlyingAtom.

Autor: Finansowy krytykConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here