Naga MarketsLogo giełdy HitBTCCoraz więcej źródeł wskazuje, że giełda HitBTC zamraża transfer kryptowalut na własne portfele klientów. To pokłosie projektu Proof of Keys?

HitBTC to giełda kryptowalut działająca od 2013 roku. W jej ofercie znajdują się główne kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, ale także altcoiny, łącznie ponad 300 tokenów. Giełda mierzy się teraz z zarzutami klientów o blokowanie wypłaty środków.

Zamrażanie wypłat bez konkretnych powodów

Jeden z użytkowników Reddit o nicku PEDXS i jednocześnie klient giełdy HitBTC opisał swój przypadek, gdzie uniemożliwiono mu wypłatę środków. PEDXS pozytywnie przeszedł test KYC (Know-Your-Customer) giełdy po półrocznym oczekiwaniu na rachunek handlowy. Potwierdził przy tym, że wypłacił już znaczną cześć swoich pieniędzy, natomiast pozostawił nieznaczną ilość kryptowalut do daytradingu.

“Po miesiącach korespondowania (ponad 40 e-maili), giełda HitBTC ostatecznie odblokowała moje konto” – skarży się PEDXS. “Natychmiast wycofałem większość moich funduszy, ale pozostawiłem niewielką ilość kryptowalut do daytradingu. Zrobiłem to, ponieważ giełda HitBTC obiecała, że ‘żadne dalsze zautomatyzowane ograniczenia nie będą stosowane’.”

Giełda HitBTC broniła się przed Proof of Keys?

PEDXS miał wątpliwości, czy giełda celowo blokuje konta użytkowników obawiając się masowych wypłat kryptowalut w związku z corocznym projektem Proof of Keys.  Projekt Proof of Keys to ruch zainicjowany przez znanego bitcoinowego inwestora, Trace’a Mayera, który polecał traderom z rynku krypto wycofywanie środków zdeponowanych u podmiotów trzecich (giełd, etc.) co roku, 3 stycznia na własne portfele sprzętowe. Data projektu jest nieprzypadkowa, tego dnia i miesiąca powstał bowiem pierwszy blok BTC “genesis”.

Celem projektu PoK jest kontrolowanie usług stron trzecich poprzez testowanie ich wypłacalności. Ruch ten jest sposobem na wykrycie, czy giełda kryptowalut faktycznie posiada środki, które zostały zdeponowane przez klientów.

“W ciągu kilku miesięcy daytradingu, powiększyłem moje saldo o kilka BTC. Zbliżając się do kluczowej daty (3 stycznia), czułem, że giełda jest głównym podejrzanym o niewypłacalność, więc próbowałem wypłacić swoje Bitcoiny. Zgadnijcie co się stało, zablokowali wypłatę i ponownie zamrozili moje konto.” – napisał PEDXS ostrzegając przy tym innych użytkowników giełdy HitBTC.

Zobacz też: “Kryptowaluty nie będą safe haven w 2019 r.”

Giełda HitBTC zapowiadała się obiecująco, dodatkowo trafiła na “manię kryptowalutową” z 2016 i 2017 roku. Jak jednak napisał jeden z recenzentów – Harsh Agrawal, giełda nie nadążała za innowacjami oraz wymaganiami użytkowników.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here