Naga MarketsUtworzona przez braci Camerona i Tylera Winklevoss giełda Gemini rozszerza swoją działalność na Australię, gdzie obywatele tego kraju mogą korzystać z platformy giełdy do kupna, sprzedaży i przechowywania kryptowalut.


Dostępnych jest 5 kryptowalut

 

Jak przeczytamy w informacji opublikowanej 21 sierpnia, obywatele Australii mogą ściągnąć mobilną aplikację Gemini na system Android lub iOS. Obsługiwane kryptowaluty to Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) oraz Zcash (ZEC). Jednak platforma nie będzie obsługiwać emitowanego przez Gemini stablecoina Gemini dolar (GUSD).

Gemini obsługuje oprócz Australii także 49 stanów w USA oraz Waszyngton D.C. Portoryko, Kanadę, Hongkong, Singapur, Koreę Południową i Wielką Brytanię.

Giełda Gemini powstała w 2014 roku jako pierwsza na świecie giełda umożliwiająca handel Ethereum, zaś obecnie jest firmą powierniczą (trust company) regulowaną przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork. Według danych dostępnych w serwisie Coinmarketcap, jest ona 81. pod względem obrotów giełdą na świecie, z średnim dobowym wolumenem na poziomie ok 35,8 mln USD.

Plany przystąpienia Gemini do Stowarzyszenia Libra

Ostatnio branżę krypto obiegły informacje o tym, że twórcy Gemini prowadzą rozmowy z Facebookiem o przystąpienie do Stowarzyszenia Libra. W wywiadzie udzielonym stacji CNBC stwierdzili, że plany uruchomienia przez Facebooka i Stowarzyszenie kryptowaluty są czymś pozytywnym dla całego rynku, czymś co „odczarowuje” samo słowo kryptowaluty.

Ich zdaniem każda spółka z branży nowych technologii w ciągu kilku lat będzie miała swoją kryptowalutę. Nie uważają, by Facebook miał naśladować prowadzony przez nich projekt Gemini, gdyż tworzy on rynek, w ramach którego notowane może być także Libra.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here