Naga MarketsNajwiększa giełda kryptowalut z Nowej Zelandii – Cryptopia Exchange przeszła w tryb offline z powodu ataku hakerskiego.

Giełda za pomocą Twittera ogłosiła dziś, że “doszło do naruszenia bezpieczeństwa, które doprowadziło do znacznych strat”.

Nie podano jeszcze żadnych informacji na temat wartości strat, tokenów i walut, których one dotyczą, ani żadnych środków mających na celu zwrot użytkowników.

Obecnie nie działa zarówno strona internetowa giełdy, strona wsparcia oraz blog. Poniższe ogłoszenie mówi o tym, że strona jest teraz w nieplanowanym trybie konserwacji:

Komunikat na stronie internetowej giełdy Cryptopia
Komunikat na stronie internetowej giełdy Cryptopia

Podejrzane transfery

Tweety datowane na 13 stycznia, pochodzące z konta Whale Alert ukazywały przeniesienie z giełdy Cryptopia do nieznanych portfeli 19.391 ETH wartych blisko 2,44 mln USD oraz ponad 48 milionów tokenów Centrality (CENNZ) wartych blisko 1,18 mln USD. Obecnie nie jest jasne czy fundusze te zostały przeniesione przez hakera czy może przez samą giełdę.

Tweety z konta Whale Alert
Tweety z konta Whale Alert

Kryptopia również w tweecie powiadomiła, iż zaangażowała odpowiednie agencje rządowe, w tym policję nowozelandzką oraz jednostkę ds. przestępstw zaawansowanych technologii, które “wspólnie i aktywnie badają sprawę jako poważne przestępstwo, a także służą nam doradztwem.”

Zobacz też: Bitwise wnioskuje do SEC o utworzenie nowego bitcoinowego ETF-a

Cryptopia Exchange ma pozostać w trybie konserwacji z zawieszoną możliwością handlu do czasu rozwiązania problemu. Dodatkowo, giełda zobowiązała się do informowania na bieżąco o czynionych postępach.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here