Naga MarketsGiełda Coinbase wyceniana na 77 mld dol. Szykuje się do IPO
Brian Armstrong, prezes Coinbase

Giełda kryptowalutowa Coinbase, która przygotowuje się do publicznej emisji akcji oraz IPO w przeciągu następnych kilku miesięcy, jest wyceniana na 77 miliardów dolarów, wynika z danych dotyczących obrotu prywatnie posiadanymi akcjami firmy na rynku wtórnym.

  • IPO Coinbase może mieć miejsce w przeciągu kilku kolejnych miesięcy
  • Na razie obrót akcjami trwa na rynku wtórnyn, dzięki czemu pracownicy giełdy oraz inwestorzy mają szansę zrealizowania części zysków
  • Według źródła, na które powołuje się Coindesk.com, akcje sprzedawane są po coenie 303 dol. za sztukę

Drogi bitcoin powoduje, że akcje giełdy Coinbase również drożeją

Akcje największej giełdy kryptowalut w Stanach Zjednoczonych zmieniają obecnie właścicieli na Nasdaq Private Market po 303 dolary za sztukę. Implikuje to całkowitą wartość firmy wynoszącą około 77 miliardów dolarów – większą niż wynosi kapitalizacja spółki Intercontinental Exchange Inc., będącej właścicielem giełdy w Nowym Jorku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Trzecia tygodniowa transakcja została zamknięta w piątek, a cena rozliczeniowa wyniosła 303 dolary za akcję. W pierwszym tygodniu było to 200 dolarów za akcję, w drugim tygodniu było to 301 dolarów za akcję, a w trzecim tygodniu było to 303 dolary za akcję. Więc można zobaczyć trend wzrostowy – komentowała nienazwana osoba związana ze sprawą cytowana przez Coindesk.com.

Rynek prywatny Coinbase prowadzi anonimowy portfel zamówień przed bezpośrednim upublicznieniem firmy, którego data nie jest jeszcze znana. Sprzedaż pozwala obecnym i byłym pracownikom, a także inwestorom w Coinbase, zdjąć trochę gotówki ze stołu. Około 254 milionów akcji Coinbase będzie dostępnych w obrocie, gdy firma wejdzie na giełdę, zgodnie ze źródłami posiadającymi wiedzę na temat oferty.

Kontrakty futures na pre-IPO Coinbase były notowane na giełdzie instrumentów pochodnych FTX na poziomie około 386 dolarów w momencie przygotowywania artykułu. Śledzi on kapitalizację rynkową Coinbase podzieloną przez 250 mln. Salda kontraktu zostaną zamienione na równoważną ilość tokenów Coinbase Fractional Stock na koniec pierwszego dnia publicznego obrotu Coinbase.

Nadzieje na debiut Coinbase na giełdzie wśród społeczności kryptowalutowej są bardzo wysokie, zwłaszcza gdy cena bitcoina niemal każdego kolejnego dnia rysuje historyczne maksima.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs dzisiaj | dow jones notowania | kurs eur/usd | biomed kurs akcji | cd projekt kurs akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCiech: Chcemy odejść od węgla w produkcji pary technologicznej w ciągu 10-12 lat
Następny artykułBiobójcza maseczka NanoGroup sprzedaje się w ekspresowym tempie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here