Naga MarketsNa oficjalnym blogu Coinbase możemy przeczytać o dofinansowaniu w wysokości 100 milionów dolarów od funduszu venture capital IVP. Jest to jeden z największych funduszy z branży Venture Capital w Stanach Zjednoczonych. Inwestycje IVP obejmują takie podmioty jak m. in. Dropbox, Netflix czy Twitter.


Założona w 2012 roku Coinbase obecnie stała się jedną z wiodących firm na świecie zajmujących się cyfrowymi walutami. Dzisiaj flagowe produkty firmy to:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Coinbase – najbardziej popularna giełda kryptowalut,
  • GDAX – profesjonalna platforma dla instytucji i traderów,
  • Toshi – przeglądarka Ethereum.

Spółka informuje, że w ciągu ostatniego roku odnotowała niespotykany wzrost obrotów.  „Wymieniliśmy ponad 25 miliardów dolarów cyfrowej waluty dla naszych klientów” – czytamy w komunikacie.

W pierwszej połowie 2017 roku było to aż 15 miliardów dolarów, czyli o 5 razy więcej niż w całym 2016 roku. W tym tempie wzrost wolumenu transakcji może być dziesięciokrotnie wyższy niż w roku poprzednim.

W samym tylko pierwszym półroczu 2017 spółka zanotowała czterokrotny wzrost liczby użytkowników na platformie GDAX. Wszystko to było spowodowane niespotykanym jak dotąd wzrostem kursu Bitcoina i innych kryptowalut.

Do czego zostaną wykorzystane środki ?

Firma planuje dalszy rozwój i skalowanie biznesu poprzez:

  • Zwiększenie liczby pracowników zarówno programistów jak i w biurze obsługi klienta.
  • Coinbase chce także otworzyć nowe biuro GDAX w Nowym Jorku aby poszerzać ofertę dla instytucji i profesjonalnych traderów.
  • Ostatnim punktem na liście jest inwestycja w przeglądarkę sieciową Toshi która ma, przyśpieszyć zamianę funkcji spekulacyjnej pieniądza wirtualnego w globalną sieć płatniczą.

Co dalej z Coinbase ?

Brian Armstrong, współzałożyciel i dyrektor generalny Coinbase, oświadczył, że firma zaczyna przejście na etap trzeci swojego “master plan”, który ma w zamyśle budowanie interfejsu konsumenckiego dla cyfrowych aplikacji walutowych, aby dotrzeć do potencjalnych 100 milionów klientów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNZDJPY – ruch powrotny do przełamanego wsparcia
Następny artykułRzut okiem na złotego – Inflacja CPI spowalnia trzeci miesiąc z rzędu
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here